ahold

Jak zjistit, jestli domácí uvedl do daňového přiznání příjem z pronajímání bytu?

Doplňuji:
Jsem sama sobě nájemcem i pronajímatelem. Naštěstí.

Nejlepší odpověď
gecco

Legálně – pokud ti neukáže potvrzené daňové přiznání, to nezjistíš…
Takže – máš-li pochyby (a chceš-li domácímu – případně, ´zavařit´), dej podání na FÚ.
😉

Další odpovědi
arygnoc

po tom vás ale nič nie je.
a preto nemáte na to právo.

;-Q

jety

Tak za prvé, rozhodně by to neměla být vaše starost , je to věcí domácího, zda to zdaní, nebo ne, jsou za to tvrdé sankce, tak že jen naprostý kaskadér by to nedanil.
Za druhé, dost dobře nechápu, co vás na tom trápí, protože i když to nezdaní, tak pro vás co se týká placení nájemného se nic nemění.
A za třetí nápad, že by měl člověk na FÚ v podstatě domácího udat, tak to je opravdu podpásovka a můžu vás ubezpečit, že pokud se to domácí dozví, tak se
postará, aby takovéto nájemníky v domě neměl.
Každopádně podávání daní, je každého osobní věc a nikdo nemá právo do této věci strkat nos./ kromě FÚ/ .To bychom za chvíli mohli chtít, aby jsme sousedům ukazovali, řidičák zda jej vlastníme, když sedáme za volant.

ivzez

Jak Váš domácí zjistí,
co vše jste uvedla do daňového přiznání,
a jestli jste řádně zdanila všechny své příjmy?

Co je mu do Vašich příjmů a daňového přiznání?
Totéž, co Vám do jeho …

ahold

Jety: Tak za prvé – buď zde vítán
za druhé – ten tón o něčem vypovídá. To si pohlídej. ;-(

Pepa25

Spíš ten tón otázky byl takový ten malý čecháčský …