filipduda

Jak zjistím rozhraní své grafické karty?

Sháním výkonnější grafickou kartu a při hledání jsem zjistil že vlastně nevím na jakém slotu pro připojení k PC je má stávající. Zkoušel jsem dxdiag, ale tam nic nebylo proto jsem zkoušel ještě najít kartu podle názvu, ale znovu bez úspěchu tak se ptám jestli pro mne neexistuje ještě jiné řešení.
Předem děkuji
Filip
Doplňuji:
Děkuji moc za odpovědi a chtěl bych se ještě zeptat zda jsou PCI-E X16 s různými versemi navzájem kompatibilní.

Nejlepší odpověď
huxa

No, mohl by sis najít, jaká je to graf. karta a někde na webu, přes co se připojuje. Ovšem to bys hledal už dvě informace, raději bych vypnul PC, odklopil stranu bedny a podíval se na port, který tam je. Většinou to je na základovce napsané.

Další odpovědi
cochee

Samozřejmě, jsou dvě: buď prostřednictvím programu Everest anebo prostým pohledem na základní desku (rozšroubovat skříň) zjistíš model základní desky, načež si jej vyhledáš na webových stránkách výrobce a tam zjistíš, zda má deska AGP anebo PCIE port. Druhá možnost: vyndáš stávající grafickou kartu a pomocí Google si buď předem anebo pomocí jiného počítače najdeš obrázky, jak fyzicky vypadá konektor AGP a PCI-E.
Doplňuji:
Ano, podle wiki http://cs.wiki­pedia.org/wiki/PCI-Express jsou vesměs jednotlivé verze mezi sebou kompatibilní.

Michal Kole

aplikací GPU-Z http://www.techpo­werup.com/gpuz/

cochee

Musím doplnit sám sebe: ten program Everest, který jsem zmiňoval, umí i sdělit typ rozhraní pro grafickou kartu, takže další podnikané kroky jsou zbytečné 🙂