Godxon 1

Jak zjisti typ pc skříně?

Ahoj, jak zjistit typ pc skříně? Kde jemto napsané?

Nejlepší odpověď
Hornisse

Zpravidla se to nikde nepíše, musíš to poznat podle tvaru, velikosti a výstupů.

Základní dělení máš podle typu desky, obvykle na ATX, mATX a ITX. Rozlišíš je když se na ně podíváš zezadu. ATX má 7–8 otvorů na karty, mATX 3–4 a ITX 1 nebo žádný. To musí sedět se základní deskou, Zpravidla jde dát menší desku do větší skříne ale nikdy naopak.

Pak se často používá názvosloví Desktop, MiniTower, MidiTower a FullTower, ty odpovídají fyzické velikosti a tvaru skříní. Desktop je skříň která se dává naplocho na stůl (bez ohledu na velikost), MiniTower je obecně synonymum s mATX (čili pro malé desky), obvykle má vepředu dva sloty na mechaniku. MidiTower je na plné desky a má typicky sloty na 4 mechaniky. To je nejběžnější typ. No a Full nebo BigTower je cokoliv většího než Midi.

Není to ale pevně zakotvené a krom toho existuje spousta atypických skříní.

Další odpovědi
geekocz

První krok je zjistit výrobce. Většinou najdeš nějaký nápis na čelní straně bedny. Například HP, Zalman, Cooler master. Potom je už snadnější na internetu prohlídnout bedny od daného výrobce.

Methuzalem

O skříních najdeš lecos tady https://www.a­recenze.cz/pc-skrine/ :).