Jak zjistím, kolik wattů mi žere počítač?

Zajímá mě, kolik žere počítač, mám dva notebooky, netbook, rád bych příkony zjistil a porovnal i z hlediska baterií. Díkes.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nemám sice notebook, ale je tam určitě prográmek na diagnozu napájení. Tam by to mělo jít zobrazit. Předpokládám že tě zajímá
spotřeba na baterie. Bez nějakého měření se to dá odhadnout nebo porovnat takto.
Podívej se jakou kapacitu má baterie,
udává se to v Ah nebo mAh. Dále si všimni jaké má napětí ve voltech. Nech baterii dobít do 100 % a potom si sleduj jak dlouho Ti vydrží
pracovat do úplného vypnutí.

Příklad !!!
Dejme tomu, že zjistíš že baterie má 10 Ah
při napětí 7,6 V.
Notebook pracoval na plně nabitou baterii
5 hod. Vyděl 10 Ah/5 hod = 2 A Notebook odebírá 2 A . Má tedy příkon 2 A x 7,6 V =
15,2 W. Už jenom porovnání kapacit baterií a času po kterou udrží notebook v provozu ti dá dostatečný přehled o spotřebě.
Při výpočtu používej pouze A, V , W . mA je pro výpočet třeba přepočítat na A – 1000 mA = 1A

Také by příkon měl být na štítku někde na notebooku.

Zde jsou odkazy na free prográmky které to umí :
http://en.imtec­.org.ru/load
http://www.osi­risdevelopmen­t.com/Battery­Bar/

Další odpovědi
faktor82

V hobbymarketech prodávají měřič spotřeby a ten se vám doma bude hodit nejen na měření příkonu počítačů, vřele doporučuji.

Obecně však notebooky, natož netbooky moc energie nespotřebovávají. Stolní počítače jsou o mnoho větší žrouti. Vyjma tedy stolních počítačů Apple, které jsou vyráběny z notebookových komponent.

Miroslavst

No pokud jde o baterii, tak sice nevím jak je to tam zapojené, ale protože se jedná o stejnosměrný zdroj, tak bych volil tuto cestu. Chce to trochu šikovnosti a trochu znalosti v elektro.
Odpoj baterii nebo trafo napáješ (výstup je taky stejnosměrný). Pak zapoj jen jeden pól a mezi notebok a druhý pól baterie dej multimetr nastavený na ampéry (ty obyčejné měří jen stejnosměrné ampéry). Pak zapni notebok a na displei vidíš odběr v ampérech (miliampérech). Jednoduchým vzorcem přepočítáš spotřebu ve watech.
P=U.I tedy waty=napětí ve voltech krát naměřený proud v ampérech.