brillant

Jaký příkon má flash disk?

Nejlepší odpověď
jáára

Až 2,5W USB 2.0, až 4,5W USB 3.0.

Další odpovědi
Hlada

Pro zajímavost jsem změřil flashku Kingstone 8GB UBS 2.0, kterou tady mám.
Maximální proud při zápisu dosahuje ve špičkách 50mA. Maximální příkon je tedy 250mW.

Dochy

Pokud máš na mysli klasickou USB klíčenku, tak tam je příkon tak malý že jej standardně ani nikdo neuvádí.
Obecně (flash s vlastní baterií – třeba kvůli podpoře WiFi apod, některé další extrémy) může odebírat až 2,5W z USB 2.0. Z USB 3.1 lze odebírat i podstatně víc než 4,5W.

Pokud vás zajímají externí SSD/HDD disky, pak u těch bývá spotřeba standardně udávaná, pokud ne, pak nezbývá než zkusit najít podrobnou specifikaci na webu výrobce (teoreticky by snad mohla být ve specifikaci výrobce i spotřeba toho flash disku)

Kulpix

P = U × I

P= příkon (?) Wattů .
U=napětí (5v)
I= proud. (většinou<_1A)

P= 5×1
P=5 Wattů
(P s indexem nula.Na mobilu mi to nejde napsat.:( )

Protože je proud často menší, než 1A, tím pádem je i příkon menší než 5Watt. Stačí si místo jedničky dosadit číslo, podle toho jaký proud v Ampérech je USB schopné dodat. Např. 800mA( 5×0,8) vyjde že USB má příkon 4Watty.