Tyler Durden

Jak získat zpět zapůjčenou věc?

Zapůjčil jsem knihu. Dlužníka více jak dva roky upomínám ústně, SMS, e-mailem, klasickou poštou. Nyní již vůbec nereaguje. Je mu to lhostejné, necítí žádnou zodpovědnost. Na původní adrese bydlí už jen jeho rodiče a také jen slibují.

Můžu věc řešit podáním u přestupkové komise místního úřadu???

Podle starého Občanského zák. o zápůjčku nejspíš nepůjde, protože nebyla uzavřena smlouva s přesným datem vrácení a institut výprosy existuje až v novém OZ.

Jak se tedy domoci vrácení nebo alespoň finanční náhrady???

Nejlepší odpověď
zjentek

no a není už třeba mrtvej ..to se pak špatně vymáhá

Další odpovědi
dnb

Při půjčení věci bez písemné smlouvy (vzájemně podepsané), už musíš pouze důvěřovat osobě, která si od tebe, v tomto případě knížku, půjčila. Při nevrácení se s tím prakticky nedá nic dělat. Nicméně až tu osobu najdeš, můžeš jí fyzicky ublížit a třeba si to pak rozmyslí…

anonym

Klasika – ruku na držku… Jiný způsob by tu skutečně nemohl být aplikován. Pokud nejsi drsňák od pohledu, těžko si své dobudeš. Pročež když-tak kontaktuj kamaráda/… Výše uvedené berte všichni prosím s nadsázkou, avšak myslím to zkrátka tak, že musíš udělat „bububu“ a nemít v kalhotech…

jejjexk8

http://www.faj­nradio.cz/fajn-radio/porady/pomsta-je-sladka/

marci1

Obávám se, že na vrácení knihy budeš muset zapomenout. ☹