Avatar uživatele
Registrovaný

Jak získat navýšení st. důchodu, pro lidské přežití, když byt cyklicky platím cca 6000,-Kč z důchodu cca 7000,-Kč?

Je pravdou, že paní A.Šabatová prohlásila, že "matka děti je uživatelkou drog a dětí strádají, není důvodem k odebrání dětí, jak mi tvrdí sociální pracovníce z OSPODu ve Frýdku-Místku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Tak opravdu nevím na co mám odpovědět, když oba dotazy spolu nesouvisí!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Důchod Ti nezvýší, ale vyřiď si na ÚP příspěvek na bydlení. Pokud nemáš žádný jiný příjem, jednalo by se o dosti vysokou částku a měla by jsi na ni nárok každý měsíc po neomezenou dobu. :-)

http://www.penize.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

K první otázce:
Příspěvek na bydlení jak píše Marci, ale:
Příspěvek na bydlení není na neomezenou dobu. Vždy jen ve sledovaném období jej můžeš pobírat určitý početměsíců, na zbytek máš smůlu. Pak zas můžeš požádat.
Nejsem si jist jak dlouhé je to sledované období ani kolik měsíců v kuse můžeš pobírat, to si zjisti v podmínkách příspěvku..
Doplňuji:
tak tedy...
"Výplata příspěvku na bydlení je dále časově omezena, a to na maximálně 84 kalendářních měsíců (celkem tedy 7 let) v období posledních 10 kalendářních let - podrobná úprava viz § 27a zákona SSP. Toto omezení neplatí pro domácnosti sestávající výlučně z osob starších 70 let a pro osoby se zdravotním postižením, které bydlí v pro ně postavených nebo upravených bytech. Lhůta 84 měsíců (7 let) se začíná počítat až od 1. 1. 2012"
http://www.kurzy.cz/…
Ale bolelo to se k tomu dostat....


Avatar uživatele
Zlatý

Starobní důchod zvýšit nelze. Paní Šabatovou jsem neslyšel, ale nedivil bych se jejímu vyjádření.


Avatar uživatele
Stříbrný

Nyvýšení starobního důchodu lze docílit použe dalším zaměstnáním.
Při zaměstnání bez pobírání důchodu docílíte vyššího navýšení,
v případě souběžného pobírání důchodu nižšího.

Příspěvek na bydlení lze opravdu pobírat po neomezeně dlouhou dobu (omezení na 84 měsíců, jež zmiňuje Dochy, bylo zrušeno ► od 1. ledna 2015 neplatí).

Informace k příspěvku na bydlení včetně normativnívh nákladů pro rok 2015:
https://portal.mpsv.cz/…
Doplňuji:
—————
K Šabatové: Přestože si o ní nedělám žádné iluze, nedomnívám
se, že lze jednu větu vytrhnout z kontextu a vydávat ji za její tvrzení.

Bylo by potřeba znát souvislosti a okolnosti, za nichž byla věta vyslovena.

Jsou-li v rodině další osoby (otec, prarodiče, …) schopné se o děti postarat, nemusí drogová závislost matky vést ke strádání dětí, pak by nemusel vzniknout důvod k jejich odebrání.

Vždycky je nutné posuzovat situaci komplexně a nezapomínat na úmluvu o právech dítěte, podle níž má dítě právo žít ve své rodině, se svými rodiči, …

[Nehájím narkomanku. Tvrdím, že by bylo nutné znát okolnosti konkrétního případu.]

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

ivzez

Aktuální znění § 27 zákona o státní sociální podpoře:
http://www.zakonyprolidi.cz/…

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

tak v tom případě se omlouvám za dezinformaci, nepodařilo se mi narychlo najít info jaké změny se kdy dělali. Známé jsme to pomáhali řešit ještě loni na podzim...

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.