zett

Jak získat fotografie získat zpět v telefonu?

Mobil mi sám od sebe smazal všechny fotografie kvůli zaplněnému úložišti, je vůbec nějaká možnost, jak fotky získat zpět? Zálohovaný jsem je neměla kvůli maximálně plnému zálohování a platit si paměť na nové nechci, v koši fotky nejsou takže je z koše obnovit nemohu.

Odpovědi
elkon

Na to jsi měla myslet dřív, telefon není určený k zálohování. Nepotřebuješ platit paměť, stačí fotky uložit mimo telefon. Třeba na externí disk, ideální je na několik nezávislých míst.

Drap

Jak získat? To je snadné. Vyfotit znovu.

Dochy

Pokud byly v paměti telefonu, tak máš asi smůlu. Pokud byly na SD kartě, tak je možnost kartu připojit k PC a projet to některým z programů na obnovu ztracených/sma­zaných/poškoze­ných souborů.

Bacha, každé použití SD karty snižuje šanci na obnovu.

Existují i firmy, které se záchranoud at živí. Ty by se možná pokusily provést obnovu dat i přímo z telefonu. Ale neexistuje záruka, že se to povede, a pravděpodobně by to bylo neúměrně drahé. Pořád platí, že každý zápis snižuje šanci na záchranu.

seraphico

O který telefon se jedná? A verze OS?

zett

Drap – opravdu vtipný, když neumíš normálně odpovědět tak ani nepiš

Hlada

Normální je zálohovat, zálohovat, zálohovat. To je elementární pravidlo pro zacházení s jakoukoli výpočetní technikou, které se za posledních půl století nezměnilo a které jsi nedodržela. Tak se nerozčiluj. Při dnešní ceně disků 1 Kč/1 GB se dá zálohovat všechno i několikrát. Jestli byly fotky na kartě, tak bych ještě zkusil nějaký z recovery programů. Velkou naději tomu ale nedávám, protože záleží na způsobu formátování. Jestli byla karta formátovaná jako součást vnitřní paměti, tak to nepůjde.