Jak žena ztrácí vajíčka?

Do školy potřebuju vědět, jakým způsobem, kolik a proč žena ztrácí vajíčka? Něco více o tomto...Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Souvisí to s menstruačním cyklem.
Za všechno můžou hormony. S nástupem puberty se v podvěsku mozkovém začíná produkovat hormon, který ve vaječnících stimuluje dozrání vajíčka. Počet vajíček je dán už při narození každé holčičky, tato vajíčka jsou ale nezralá a jsou v jakémsi klidovém stadiu. Bez působení příslušných hormonů nezralá zůstanou. Vzhledem k tomu, že v jednom cyklu dozrává právě jedno vajíčko (pokud se omylem uvolní více, výsledkem jsou dvojvaječná dvojčata), nemusíte se bát, že byste je rychle vyplýtvaly (máte jich v sobě asi 400.000!). Zásoba bohatě stačí na celé plodné období každé ženy. Za život se každé z nás uvolní něco kolem 400 vajíček. Uvolnění vajíčka se označuje jako ovulace. Po ovulaci vajíčko putuje z vaječníku trubičkou zvanou vejcovod do dělohy (viz. děloha). Trvá mu to asi týden. Děloha se v té době (opět pod vlivem hormonů – tentokrát těch produkovaných ve vaječnících) pilně připravuje na přijetí vajíčka. Děložní sliznice se ztlušťuje a bohatě se prokrvuje. Vajíčko však těchto výhod může využít pouze v případě, že bylo oplodněno mužskou pohlavní buňkou – spermií. V drtivé většině cyklů vajíčko oplodněno není, což znamená, že děloha vyvinula tolik úsilí úplně zbytečně. Po zhruba dvou týdnech se tedy (opět pod vlivem hormonů) děložní sliznice rozpadá a odchází spolu s malým množstvím krve přes pochvu z těla ven. A tohle je právě menstruace. Trvá nejčastěji kolem 5 dnů až týden. Za týden už dozrává další vajíčko a celý cyklus se opakuje.

Další podrobnosti na:

Zdroj: http://www.sexus.cz/menstruace ?page=1

Další odpovědi:

Zlatý

jsou vyplavována společně s krví a nečistotami jednou měsíčně při menstruaci. To se ví už dávno, ale jelikož mě otázka zajímala, zapátral jsem. Podle nejnovějších studií ztrácejí prý ženy až 90% vaječných buněk ještě před třicítkou. Docela síla. Viz zdroj (v angl.)

Zdroj: www.newser.com/story/79423/wom en-lose-most-eggs-by-30.html

Bronzový

Po přečtení předchozích příspěvků lze napsat jen toto - ztrácí každý měsíc jedno a po menopauze - přechodu - už nemá co ztrácet.
A prosím,neplašte mě, Quentosi,myslela jsem si,že si na stará kolena pořídím nějakou tu radost,zatím jsem ve fázi,že ještě nemám s kým,a ted abych se bála,jestli to vůbec s těmi deseti procenty zvládnu!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2730
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 961
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 481

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.