Matiselis

Jak zamezit mechanickému poškození kabelu u sluchátek?

Každá (levná) sluchátka u mě max po pár měsících dopadnou tak, že kvůli poškozenému kabelu mi jeden z reproduktorů přestane hrát.
Jak této situaci předejít? Všude píšou, že je nutné se vyvarovat neopatrné manipulaci s kabelem. Co přesně zo znamená? Je třeba v pořádku mít mobil v kapse a nasazená sluchátka při vykonávání domácích prací (mytí podlahy, vynášení košů,…).
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Lurius

Nejlepší je si koupit celokovová IEM s vyměnitelným kabelem, třeba legendární Tin T2 s mmcx kabelem seženete do 1500Kč i luxusním kapesním pouzdrem

Další odpovědi
Darcy

dej si do google: oriflame organizer na sluchátka
ja mám na všechny sluchátka/kabely tohle. Ten organizer už není v ponuke (teď, ale možná bude), ale umíš to udělat treba ze stare bankomatove karty a gumičky..
Kabel na to jenom jemne namotáš a pripneš. Je to skladné a pevné. Nemám ani jedny pecky, všechno náhlavní soupravy nebo jenom na hlavu, ale na samotný kabel je to skvělé.
Druhá věc, nevím jakové máš sluchátka ale u AEG a Beats se mi kabel ještě nikdy nepoškodil kabel ani jack, a to se mnou treba ty Beats cestovali pres půlku sveta, jenom v pouzdře a batohu.. skus koupit nějaké lepší.
Jestli se ti zalomí jack nebo kabel, tak je to jedine tvoje chyba, že si věci nešetríš. Kvalitní kabeláž sluchátek poznáš tak, že když je máš v uších/na uších, jsou zapojené třeba do mobilu, prejdeš prstem po kabelu a i sluchátkách – neslyšíš šramot toho doteku v sluchátkách.
Když mám sluchátka a mobil v kapse nebo ve vaku, kabel mám pod vrchní vrstvou oblečení, tak mám jistotu že nic nepoškodím a taky se nikdy o nic nezachytím (třeba když jdu lesem, nebo dělám na zahradě a v dílně).

Filip84

Musíš co nejvíce eliminovat možnost, že zatáhneš silněji za část u JACKu, nebo u jednotlivých sluchátek. Způsoby jsou rozličné: můžeš nosit bundu, která je připravena na to, že ta sluchátka budeš používat, a tak má v kapse na jejich kabel průchodku, a na límci poutko. Já to řeším tak, že já mám stejně vrstvy (triko, mikinu, bundy…) na ramenou převázány šňůrkou, aby to neplandalo (na zádech do kříže, jak to nosili samurajové do souboje), tak tu šňůru od sluchátek, prostě a jednoduše, prostrčím tím. Ono to drží relativně pevně, takže nehrozí až tolik, že se ta tenká kabeláž poškodí.

Ale i tak se zadaří, a to rozhodně nenosím sluchátka např. při vykonávání domácích prací, poněvadž pokud něco dělám, soustředím se na to na 100%, hudba by mne rušila. Neexistuje stoprocentní a universální rada, leda, že bys si koupil Bluetooth sluchátka (ale i ta mají svá úskalí a slabá místa).

Jestli je „v pořádku“ nosit sluchátka při vykonávání např. domácích prací poznáš podle toho, jestli jsou vykonány správně, a v přiměřeném čase. Až tak jednoduché to je. 🙂

Kelt

Přenášel jsem sluchátka z místa A do místa B. Doma mám sluchátka zapojená na PC, přenášel jsem tablet, nebo mobil. Ne vždy jsem používal sluchátka v bodě B, ale časem jsem zjistil, že už to není ono. Asi to bude chtít je přenášet v nějakém obalu. Ještě mám sluchátka, která jsem nepoužil. Tak na to budu muset pamatovat.

aliendrone

Kupříkladu zakoupit sluchátka s Bluetooth. ;) :D :D

Darcy

Matiselis, taky mopuješ a děláš show jako Angus z AC/DC? nebo spíš Taylor Swift? 😁👍🏻

Matiselis

@Filip84 – já vím, že je kontroverzní mít sluchátka při domácích pracích apod. Nicméně já tam obvykle poslouchám audio skripta do školy… a i když poslouchám hudbu, tak mě zpravidla motivuje vykonávat tu činnost efektivněji, tedy rychleji a s vyšší kvalitou. Z prostého důvodu: je mi ta činnost hned příjemnější

Matiselis

Plus bez sluchátek se rozhodně nebudu na tu činnost lépe soustředit. Zřejmě budu nevrlý, podrážděný či nervózní. Nebo přehnaně veselý a hyperaktivní (můj automatický způsob, jak se vyrovnat s nudou); nebo budu uvažovat nad tisíci věcmi; nebo mi bude hrát hudba v hlavě, nebo budu unikat do denního snění, nebo… Prostě soustředění rozhodně ne.

Filip84

Ty máš nízké sebevědomí a nízkou osobní integritu. Bereš to osobně a sugestivně. Bez urážky, mne to nezajímá, rozumíš tomu? To je Tvá věc, nikoli má starost, já za Tebe nebudu dělat ani Tvé domácí práce, ani platit Tvé oučty, nebo něco podobného.

Já jsem Ti pouze odpověděl na to, na cos se ptal, to jest, jak poznáš, jestli je u Tebe problém nosit sluchátka a poslouchat hudbu (nebo, obecně, cokoli, co rozptyluje od práce). Je mi naprosto jasné, že každý jsme jiný, a že objektivní pravda u takových věcí neexistuje.