Jak založit nový stát?

Dobrý den dnes mě napadlo jestli si může nikdo založit vlastní stát třeba v Kanadě dalek od civilizace? Jako že by si sehnal sponzory pro stavbu nového super ekologického města. jen z přírodních materiálů. Nakoupil pozemky o rozloze např 500 km2. Postavil čtvercovité náměstí radnici cesty (ne silnice přece super eko) postavil větrný elektrárny, vodovod, čističku, rozvody elektřiny, kanalizaci a nějakou přístupovou cestu k nejbližší silnici atd. Předem děkuji za odpovědi Barbar2.

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě může. Musí mít ty pozemky, a potom ho musejí všechny , minimálně všechny okolní státy uznat za stát.

Další odpovědi
Agneta

Jak založit nový stát?

Miliardářů je na světě přece dost, a koupit tedy pozemek od nějaké chudé země je zcela bezproblémové – tam se dá snadno podplácet, a dá se tedy sehnat k tomuto účelu nejlepší, a značně rozlehlý pozemek (a za „pár babek“).

A tak se tedy spíš zabývej otázkou, proč to tedy není běžnou věcí…:DDD

V čem to vázne? (někdo s velkým vlivem to nechce https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ntYrAQVQZKs )

JájsemRaibek

No ono je to asi trošku těžší než se zdá. Nevím jak např. v Kanadě, ale vem si to u nás. Koupíš si pozemek, ale stejně si na něm nemůžeš dělat co chceš. Ať už je to stavba, kdy potřebuješ povolení, následně elektřina, voda atd. A nedej bůh, aby ti přes pozemek procházel vodní tok nebo nějaký kabel, trubka apod. To už je věcné břemeno, popř. vodní tok a ten není tvůj.
Dále zákony ať občanské nebo trestní, nikdo se s tebou nebude bavit, budeš se muset řídit těmi co platí v okolí.
Jediné, co mě napadá je snad koupit ostrov na území nikoho a zde to zbudovat, ale ve stávajícím státě to nepůjde.

scratcher92

Můžete si založit mikronárod. A nejlépe na nějakém neobydleném místě. Pak nepotřebujete mezinárodní uznání ani povolení od vlády. Teoreticky se totiž nejedná o stát ani separatistické území. Akorát s tím městem bych to neviděl tak růžově, pokud tedy nejsi Babiš. :)

ratava

No, nevím, zda vám Kanada prodá část svého území, ale budiž… ani si momentálně nevybavuju neznámé-nikomu nepatřící místo, které by bylo vhodné k založení státu, ale i tak- po jeho objevení tam pak platí snad práva státu, z kterého pochází ten objevitel (?)…

Každopádně- k založení „nového super ekologického města“ nemusíte hnedle zakládat nový stát…

a o založení města třeba tady:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-nejaky-bohac-zalozit-v-cesku-nove-mesto
:o)

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=W73yp29zTKg
Doplňuji:
Pivo bude zadarmo a fotbal…nemusím.hihi