Pokročilý

Jak zajíždět nové auto?Je nutné dodržovat nějaké limity?Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Já jsem jezdil podle návodu v knížce k vozu.A také mě prodejce upozorňoval, abych za autem do 5000 km netahal káru.
Takže jsem se až do 10000 km držel všech poučení z knížky.

Další odpovědi:

Stříbrný

V dnešní době se to již neřeší.
http://www.rozhlas.cz/…

Zlatý

Mně bylo řečeno, zbytečně nehnát motor do extrému, také nejezdit stále na jeden rychlostní stupeň a jet tak ,abyste předvídal kdy budete muset brzdit. Jinak těch prvních 1000km je opravdu zkušebních ,jak mi bylo řečeno . Nějaké zvláštní limity mi nebyly určeny.
Doplňuji:
Ale to jsou takové dá se říct samozřejmosti, když člověk už tolik let jezdí......

Pokročilý

V podstatě se moc nedoporučuje auto hnát do extrémů prvních pár tisíc kilometrů. Takže raději dříve řadit, a dodržovat otáčky v rozumných mezích. Určitě doporučuju, po cca 2000km vyměnit olej, mnoho výrobců to neudává, ale autu tím určitě prospějete, navíc to je zanedbatelná položka, co se týče ceny :-)

Zlatý

Projdi si manuál s doporučeními výrobce a vyžádej si praktické rady a zkušenosti odborně školeného prodejce.

Diskuze k otázce

Bronzový

kablik

pokud máš první auto, pak bys měl rozhodně jezdit podle pokynů výrobce, kdysi se dávali k novému vozu příručky pro dobu záběhu, jak je to dnes nevím, to bys nás mohl poučit ty sám, přeji mnoho štastných kylometrů...

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.