bumbi

Jak zahrát akord o 4 tonech? (klavir)

Hraje tu někdo na klavír? Já začínám, spíš si zatím jenom tak zkouším něco jednoduchého, ale nechápu, jak mám zahrát akord, který má 4 klávesy. Zahraju klasicky např. akord G(G,H,D), ale jak zahraju třeba Gmaj7, který má 4? Opravdu se v tom moc nevyznám, nedávno jsem začínal. Děkuju hudebníkům.
Doplňuji:
Učitele nemám, učím se sám ;) (je to počertech drahý :/)

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Použij čtyři prsty.

Další odpovědi
Agneta

Tak když začínáš, tak se zeptej tvé učitelky, a až na to, co ona neví se zeptej mně:DDD

Kelt

Akord můžeš hrát arpagio, to znamená, že se ti bude pohybovat ruka v zápěstí – první ton hraješ palcem pak prostředníčkem a malíček a další ton zase palcem. A nech si to konkrétně vysvětlit od učitelky hudby.