DDarent

Jak zadat v Kalkulačce HEXelon MAX racionální číslo???

http://www.slu­necnice.cz/sw/he­xelon-max/
Doplňuji:
ale já mam za úkol… vypočítat 27 příkladů, kteý se zkládaj z 5 racionálních čísel…To fakt neni moc velká sranda to počítat…Já to chci mít rychle hotový, protože to umim a neznam důvod proč bych se stim měl 1,5 hodiny trápit. Já to převádět do normálních čísel nebudu, protože bych ten výsledek musel převíst zpátky na racionální číslo.....

Odpovědi
led

Racionální čísla jsou všechna čísla, která lze zapsat jako podíl dvou celých čísel, tj. ve tvaru zlomku.
Zlomek je zápis dělení jedného celého čísla jiným celým číslem, jehož výsledkem je podíl.
Delení na kalkulačce není problém.
Doplnené:
Školské príklady sú na to aby si žiak zopakoval, čo sa naučil. Nikdy neuškodí si látku zopakovať, aj keď sa človeku nechce.
Ťažko na cvičišti, ľahko v boji.

Alesh

Já to chci mít rychle hotový, protože to umim a neznam důvod proč bych se stim měl 1,5 hodiny trápit.

Možná je ten důvod ten, aby ses to naučil, abys potrénoval mozek a ten se ti v důsledku tohoto „tréninku“ rozvíjel, abys pak nebyl takový týdýt, který si jednou naseká dluhy, z kterých se nebude umět vyhrabat, jen proto, že nebude umět logicky přemýšlet. A že takových borců dneska chodí po světě.
Takže místo přemýšlení o kravinách, kterými strávíš možná víc času než výpočtem, tak hurá do toho a půl je hotovo. 😉