auluk

Jak zachránit hnijící kaktus?

Mám doma takový obyčejný malý kaktus. Všimla jsem si že u hnije stonek je měkký.Na internetu jsem se dočetla že se v zimě nemá skoro vůbec zalévat což jsem udělala ale i tak začal hnít. Poradíte mi prosím jak ho zachránit?

Odpovědi
huxa

od říjnu do března kaktusy nepotřebují zalévat! jinak jim stačí dostat vodu i jednou měsíčně. Rychle bych ho přesadil

venkovan

Přesaď ho do popelnice. Praktick je již ztracený.

anonym

Ztracený rozhodně není.
Je potřeba ostrým nožem řezat, dokud nebude řez naprosto čistý. Nesmí tam být nikde hnědá nebo rezavá skvrna. To je hniloba. Okraje řezu trochu zkosit
Dobré je ošetřit ránu drceným dřevěným uhlím. Potom nechat kaktus v klidu a hlavně v suchu. Než vyrostou nové kořínky, může to trvat i 2 měsíce.

Adam Hurzán

Dobrý večer je potřeba nějak ošetřit kaktus když jsem uřízl zhnilou část kaktusu? Děkuji za odpovědi