Avatar uživatele
DceFR

Jak zabránit přimrzání dveří auta, které stojí venku?

Je vhodné použití glycerinu nebo znáte lepší prostředek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tatanka před 3366 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ano . Namazat glycerinem. Nejlepší ale je seřídit dveře ( nebo vyměnit těsnění – pokud to nejde) , tak aby se mezi doléhající gumy nedostala voda.
Nikdy jsem glycerín používat nemusel a to mně jedno auto parkuje neustále venku.
Doplňuji:
Glycerin koupíš v lékárně.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Když jsem vlastnil Š 105L, byl to velký problém, dveře v mrazu otevřít a ještě větší dveře zavřít(zabouchnou­t). Kolikrát jsem jel tak, že jsem musel rukou dveře přidržovat a až po několika km se konečně daly zavřít. Ten glycerin je dobrý na gumové těsnění, ale ne na dveře. Nyní, mám po starostech. Už ji nemám:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

http://www.oleje-shop.cz/sonax-osetreni-tesneni-pryze-luj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

proč je nemáš „u auta“? Tak si je strč někam pod střechu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Tato otázka již zde byla. Viz někde níže v odpovědích. A bylo tam již podle nejlepších zkušeností zodpovězeno. 100% záručeno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
střevo

a dej si eště bacha abys nestrkal mokrej klíč do zámku, jak se tam dostane voda tak při mrazu nevodemkneš

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

řekněme že silikonový olej, ale ten všude běžně nemají, tak já to dělám cockpit sprejem, ten má snad každý

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Honza 596

Staci pouzit tekutou vazelinu ve spreji a nebo silikonovy olej (take ve spreji). Ja pouzivam spis ten silikonovy olej uz 20 let a naprosta pecka.

před 2061 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
lovelymiss

Když mám v kapse zapalovač a je zamrzlý zámek, tak si nahřeju klíč nad zapalovačem a odemknu pak v pohodě, ale nevýhodou je, že v mrazu i zapalovač blbě hoří. Na těsnění a gumu dveří si dávám silikon olej, aby nepřimrzaly, ale kdy je minus dvacet, moc to nepomáhá.

před 2531 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek