paul1

Jak zabránit králíkům aby neokusovali trámky v králíkárně?

Králíci mi okusují trámky v králíkárně, i když jim dávám k okusu větvičky, v létě
každý druhý den, v zimě jen občas a v tento čas je okusování častější. Je možné
něčím neškodným trámky natřít? Děkuji za odpověď
Doplňuji:
Mockrát díky za všechny odpovědi, některé rady jsem už dříve vyzkoušel, trochu pomohly. Na trávník králíky nemohu pustit, máme hodně pryskyřníku,
který jim škodí.
Zajímalo by mně, jestli někdo ví, či jim mohu dát k okusu větvičky
aronie, máme hodně přehustěné a také mnoho letorostů. Díky předem

Nejlepší odpověď
www

Jedině předložením vhodnějšího dřeva k okusu zmírníš destrukci králíkárny 😉
Proto jim předlož pořádná polínka z tvrdých ovocných stromů i s kůrou, rádi svoje návyky změní!
Praxe
Doplňuji:
Na aronii se ptáš už podruhé a zodpovězeno ti bylo, neškodí.

Další odpovědi
jirkajirka

Je to jejich přirozená vlastnost. Ubrušování zubu. Dávej jim větvičky větší o průměru 5 a více centimetru. Nejlepší je vrba, líska, olše. Zkus trámky natřít jejich močí.

mosoj

Dej jim tam pořádnej klacek.

Solnej liz jsem dělával s otcem pro srnky v lese, králíci ani zajíci tam nechodili.

Dávej jim také něco tvrdšího třeba i syrové brambory.

anonym

Zkus jim dát solný liz – je možné, že se takto pokoušejí o doplnění soli.
Pokud natřít – tak silně odpudlivou je pro ně třeba hovězí nebo vepřová žluč (pokud sám nezabíjíš čuníky, můžeš ji koupit na jatkách). Případně můžeš použít i králičí ´z vlastního chovu).
😉

anonym

Já jsem dával polínko (prkénko) jeden den namočené ve slané vodě.
Celkem to pomáhalo.Sice ne natrvalo, ale přece jen už ty trámky tolik neokusovali.

Mc Merkurion

vše,co již řekli ostatní,ale taky je můžeš pustit na zahradu,oni budou spokojený,a králíkárna celá,jen musíš udělat hustší plot okolo,aby ti neprolezli…

Drap

Nátěr zřejmě nepomůže. Musel bys je překrýt plechem, nebo hustým pletivem. Bránit tomu lze opravdu jen vhodným okusem v dostatečné míře. Králíci potřebují hlodat.

badisko

No pokud chces aby si kralici do sebe jeste navic ladovali barvu tak to natri treba na zluto …kraici musi neustale neco chrpoupat a okusovat …
Hele napadlo te jim davat stare pecivo?…chleba stare rohliky atd …?

cochee

Souhlasím s Badiskem. Králíky chováme, suchý chlebík a (neslané nemastné) pečivo tvoří významnou část jejich krmení, okus králíkárny je minimální.