Oliku141

Jak vzniklo „bla“ ?

Jak vzniklo „slovo“ bla? Když například někdo říká něco nudného ten koho to nebaví říká „bla bla bla“

Nejlepší odpověď
annas

bla bla blabla – onomatopoický výraz, který souvisí se slovem blábol. Užívá se v řadě jazyků (angl., něm., fr., ital.). Možná přibuzné s latinským balbuties = blábolit = mluvit bez obsahu, bez smyslu, žvanit. Jinak blábol = hloupý výrok. 2. v divadle řada přebretů.

Význam sppjení bla bla..

  1. bezobsažné řeči
  2. řeč nebo text, který nás nezajímá

„školometský a sterilní slovníky“, tentokrát SNČ z r. 2009.

annas

Annas a její překlepy:-))

briketka10

he he he :))