Jak vytvořili Pata a Mata?

Pohádka Pat a Mat. vždy jsem dumala nad tím, z čeho jsou vytvořený a jak jejichseriály vznikaly. Vždy jsem myslela, že to jsu loutky jako Hurvínek, ale když vidím, jak dokážou ohýbat u prsti a držet předměty a tak, netuším co to je. Možná něco jako ty gumové hračky s drátkem uvnitř a seriál byl tvořen snímek po snímku dokud nevznikl pohyb? Ale pak je zajímavé, že by ty postavy dokázala tykto odlít, aniž by byl vidět onen spoj odlitku a tak… nevíte o otm něco?

Odpovědi
weronika

No, já vím o tom to, že jsou to normální postavičky, a dělá se snímek za snímkem.
Třeba aby zvedl ruku, tak se musí posouvat kousek po kousíčku, a vždy po jednom posunu vyfotit, a další posun, vyfotit, a tak dál dokud není konec dílu- potom to musí nějaký človíček pospojovat a udělat z toho takové videjko, kde ty fotky běží rychle za sebou aby z toho byl příběh-
Prakticky na stejném principu, který se používal již dříve na filmování…

Doplňuji:
Fienich – přesně tak,
buď jsem to viděla v nějakém dokumentu, nebo to bylo přímo na DVD-čku
Máme doma všechny díly- dokonce i starší kdy se to jmenovalo :A je to
Jako děcka jsme to milovali, a i teď, i když je mi 14 se na to ráda podívám 😁
Taky jsme to ukazovali 2 klukům Dánům – 14,15 – a těm se to taky líbilo – a byli nadšení, když jsme jim dali CD s „okopírovanými“ díly 😁

Fienir

weronika: takže třeba nafotí 30 snímků a těch 30 snímků znázorní 1 sekundu? Na to bych neměl trpělivost.

LuK4S3k CZ

Jsou to postavičky s konstrukce na kterých je taková hnědá plastelína a jsou oblečeny a jim třeba pohneš prstem a prst zůstane ohnutý. A točí to tak že jim trošku pohnou prstem a vyfotí to vyděl jsem o tom dokument a prý při jednom dílu nafotí 10 000 fotek.
Doplňuji:
Fienir já taky ne. :D

cochee

Zkus si někde na netu (pokud tam je) stáhnout dokumentární film o Hermíně Týrlové, naší již nežijící slavné filmové režisérce animovaných filmů, hezky a názorně to tam popisuje (myslím tím, techniku animace). Jmenuje se to myslím přímo „Hermína Týrlová.“ A z její tvorby pak doporučuju třeba její slavný filmeček „Vzpoura hraček.“ Ten Pat a Mat, o několik desetiletí novější, bude to samé. Animované kreslené filmy pak jsou totéž v modrém a třeba Simpsnovi prý jsou v tomto směru ošulení (nezkoumal jsem osobně, jak jsem koupil, tak prodávám), protože každý záběr je na dvou po sobě jdoucích políčkách stejný, čímž potřebují na jednu sekundu filmu ne 25, ale 12 a půl záběru 🙂