annas

Jak vysvětlíte tento citát: Co jednou odejde bez naděje na návrat, to vymizí i z duše?

Tvrdil ve 3. století našeho letopočtu řecký filozof a spisovatel Heliodoros z Emesy.

Považujete tato slova za správná či pravdivá?

Nejlepší odpověď
vagra

„Co jednou odejde bez naděje na návrat, to vymizí i z duše, a poněvadž nelze očekávat, že by se odněkud vrátilo, mají trpící možnost zbavit se své bolesti.“
Ano, jeho slova, jsou v tomto smyslu pravdivá.

Zdroj: V.E.

Další odpovědi
chudst

Budu-li brat citat tak, jak je vami presne receny, pak tato slova za pravdiva nepovazuji.

Spise bych radeji citat upresnil na to „ma moznost vymizet i z duse“. Presne, jak napsal vagra – a s tim uz se souhlasit samozrejme da.

poa.li

Myslím, že to z duše nevymizí, ale je lehčí se s odchodem smířit…