L. da Vinci

Jak vysvětlit mladšímu bráchovi že to neexistuje?

Jak mu to mám polopaticky vysvětlit, že není žádný manuál nebo apka na obsluhu lopaty?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… apka ne, ale manuál ano … je vidět, že nedostatky máš především ty …

Další odpovědi
Drap

Pokud mu jsou 3, tak ještě počkej.

gecco

Manuál na obsluhu lopaty – pokud ti nějak výrazně chybí, ti klidně napíšu…
A jak mu vysvětlit, že na to není „appka“? – snadno – popadni lopatu a ukaž mu, jak se používá…

L. da Vinci

Já, s rukama jako farář, mám vzít lopatu do ruky? Prosím o ten manuál.

gecco

OK…
Budu psát o klasické ´ocelce srdcovce´…
😉

  1. naostři si lopatu po celé délce ostří na úhel 45° (cca) – ideálně kladivem (naklepat), delší je ta spodní hrana
  2. uchop násadu lopaty do obou rukou, spodní ruku podle hustoty nabíraného materiálu (a síly ruky) nedaleko od lopaty, horní ruku do horní části násady (co nejdál od úchopu ruky spodní – opět podle síly rukou a jejich možného rozpětí); spodní ruka uchopí lopatu ´ kluzně´ a horní řídí příčný sklon lopaty podle potřebného úhlu nabírání a odzhazování materiálu
  3. a jo „farářský ruce“ – tak už doporučím jen dobré rukavice, až lopatu „farářskýma“ rukama uchopíš a vyzkoušíš si ´practice´…

😁