Rocker

Jak vypustit boiler?

Potřebuju vypustit boiler,ale když vypnu přívod vody do boileru,tak přestane vytékat voda i z boileru.

Nejlepší odpověď
Hykam

Pouze přes pojistný ventil

Další odpovědi
brillant

Bojler se dá vypustit pouze na přívodu studené vody, který je vlastně přivařen u dna bojleru. Odtok teplé vody je z horní části. Takže pro plynulé vypuštění je potřeba zastavit přívod studené vody, asi hlavní bytový, či domovní uzávěr. Potom otevřít kohoutek s teplou vodou, aby do bojleru mohl vnikat vzduch. Na pojistném ventilu je kolečko, kterým se ventil otevírá, ale pozor musí se najít poloha, kdy je otevřen a v té poloze to musíte po celou dobu vypouštění držet. Ono je to tak schválně, protože jednou za čas se má překontrolovat fukce ventilu a ono to zárověň slouží jako ta pojitka, která přez pružinu tlačí na uzavírací kužel. Takže ručně držet. Kdyby to z neznámých příčin nefungovalo, tak povolte nějaké šroubení v nejbližším okoli a vypustěte to tam.

hanulka11

zavři vodu v celým domě a pusť kohoutek na studenou vodu a už vypouštíš

venkovan

Musíš tam pustit vzduch aby se vyrovnal tlak. Takže bych uzavřel přívod a odtok a povolil šroubení. Předtím ale nasadil plovací ploutve a šnorchl.

lumikw

Dobrý den,
pěkně je toto téma rozebrané v tomto článku https://www.a­koupelnyatope­ni.cz/clanky/jak-vypustit-vodu-z-bojleru