Jak vypočítám 4. stranu u lichobezniku?

Doplňuji:
Ano pythagorova věta takže to znamená ze když mám lichobeznik ABCD tak je to takhle?:d^2=a^2+b^2+c^2? Ano je to tak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží na tom, co všechno znáš. Znovu opakuji, nakresli si to. Vždy tam vznikne nějaký pravoúhlý trojúhelník a pak stačí Pythagorova věta.
Doplňuji:
To co jsi napsal není Pythagorova věta. Ta se týká pravoúhlého trojúhelníku. Už naposledy opakuji, nakresli si to. Pokud tam ten trojúhelník nevidíš, není ti pomoci.

Pokud potřebuješ vypočítat stranu b v pravoúhlém lichoběžníku s pravým úhlem u vrcholu A, pak vlastně počítáš přeponu pravoúhlého trojúhelníku, jehož jednou odvěsnou je výška lichoběžníku a druhou odvěsnou je rozdíl délek horní a dolní základny lichoběžníku. Howg.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud jde o ten příklad z ´večera´, jak už jsem ti psal (a jak ti radí několik dalších rádců a rádkyň) - stačí ti Pythagorova věta...
A abys pochopil, jak ji aplikovat, nakresli si to...
Obyčejnou tužkou si nakresli zadání (v případě prostorových těles axonometricky) a zvýrazněnou (barva) to, co máš vypočítat...
;-)
A nehledej v tom žádnou vědu, je to jednoduché.
Doplňuji:
K Doplnění:
NEEEE!!!!!!!!!!
___
Pythagorova věta se týká trojúhelníka!!! - a pravoúhlého!!!
Musíš v daném lichoběžníku takový trojúhelník najít a ´chybějící´ rozměr jedné strany podle Pythagora vypočítat.
___
NAKRESLI SI TO!!! - bez obrázku nepochopíš, co vlastně hledáš a pak píšeš takový krawiny!!
___
V tomto případě (ale KRESLI TO!!!) odečteš kratší z rovnoběžných stran od delší - to je jedna přepona. Vzdálenost obou rovnoběžných stran je druhá přepona.
Ale KUWA - KRESLI SI TO, jinak budeš počítat něco a nebudeš vědět PROČ!!!

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Do Pdele...
:-D
Už jsi mne úplně zblbnul...
V Doplnění si nahraď v obou případech slovo "přepona" slovem "odvěsna"!
;-)

Zlatý

Lamalam

Je to marný, on si to nenakreslí, a když, tak ten trojúhelník stejně neuvidí. když ho uvidí, tak neví jak zní Pythagorova věta.

Zlatý

gecco

To mne právě fascinuje - chce radu, ale odmítá se jí řídit...
Nevím, jestli je to lenost nebo tupost - nebo snad ´víra´, že stačí pronést magické zaklínadlo a během písemky mu to ´nějak vyjde´...
:-D

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.