Gestas

Jak vyplnit adresu do formuláře?

Má být v jednom řádku. Jak to vyplnit? Má to být takto: Zlámaná Lhota, Marxova 195? Nebo nějak jinak?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud mám k dispozici jeden řádek a není uvedené pořadí údajů, píši takto:

765 81 Zlámaná Lhota, Marxova 195.

Zpravidla ten, kdo žádá vyplnění údajů na jednom řádku, zřejmě se nejdříve podívá na místo bydliště, pak teprve hledá ulici.

Dívala jem se např. na formuláře pro MV, údaje na formuláři začínají místem bydliště, pak je adresa, PSČ je až na konci.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že na tom až tak nefičí, ale já bych to vyplnil asi takto: Marxova 195, XXX XX (PSČ) Zlámaná Lhota.

Dochy

Také bych postupoval tak, jak se adresa běžně píše v řádcích – jen do jednoho…
 – Ulice číslo, PSČ Město -
(PSČ volitelně vynechat, není-li požadováno)

ivzez

Já píši: PSČ Zlámaná Lhota, Marxova 195
(Aby za číslem ulice nenásledovalo PSČ → někdy to vede k chybám.)