MarkyP

Jak vypěstovat slaměnky?

Ahoj, prosím je tu někdo, kdo rozumí slaměnkám? Chtěla bych si je dát do koryta, ale nějak se mi nedaří je vypěstovat ze semínek. Smilek i limonka krásně vyklíčili, ale postupně zachází. Nevíte kde je chyba? Nejsou přelité ani suché, mají teplo i světlo. Moc děkuji za rady 🙂

Nejlepší odpověď
johana 56

Slaměnky jsou dosti náročné na světlo a teplo, daří se jim na přímém sluníčku.
Potřebují půdu bohatou na živiny, zálivka stačí střední. Vyýsev v březnu až dubnu. Jsou citlivé na chlad, s předpěstovanou výsadbou je lepší počkat do konce května.

Některé odrůdy dosahují výšku až jeden metr. Pstuji jen na záhoně a
vyvazuji, protože zakoření jen mělce a bez opory se vyvrací.

Další odpovědi
arachis

Já je sadila jen jednou a nějak si pamatuji, že to bylo přímo na záhon. Takže pokud je to v bytě, zasadit přímo do koryta bez předklíčení. A některé z nich rostou hodně do výšky, tak nevím, jestli to doma půjde. Snad na balkoně.

SADLIK

Slaměnky pěstujeme doma často. Vysévám do pařeniště, skleníku okolo 15.4,semínka vzejdou dle počasí během 14-ti dnů. Když chci mít pěkné sazenice, přepichuji malé semenáčky na 10cm od sebe Přelití je nebezpečnější než mírný přísušek. Podle mého názoru se ale slaměnka do koryta moc nehodí, je vysoká a bude padat