RyuzakiKate

Jak vypadá typická oběť?

Myslím lidskou, samozřejmě. Jak to ostatní poznají? Mají tito lidé něco vzhledově společného? Nemyslím si, že bych vypadala jako někdo slabší, oblékám se pohodlně, mám jemné rysy, ale neustále nasazené brýle. Přesto si mě opět vybrali náboženští fanatici, aby mě zastavili na ulici… Mám pocit, že se z toho stává už půlroční tradice.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nejde o to jak vypadáte, ale jak reagujete. Oni to dopředu vycítí, že je neumíte poslat někam. Ve vzhledu to nebude, nesmíte se na ně usmívat, reagovat na ně atd.

Tito lidé jsou na to školeni, stejně tak i obchodní zástupci. Doporučuji nereagovat. Neodpovídat, dělat, že neexistují.

Jen tím že odmítnete " ne děkuji nechci" tak to už je první navázání kontaktu a jste na 20% lapena.

Další odpovědi
Drap

Oběť čeho ? Podvodníka ? Vraha ? Reklamy? Nebo snad něčeho jiného ?

novaky

buď v klidu. To není v tobě. Magor ti vstoupí do cesty. První, co řekne je, dobrý den…bla bla OOObejmu ho blbečka, tááky ti přeju co nejlepší den a jdu dál. Trochu se podezřívám, že mě to začíná bavit. Trrošičku je podezřívám, že se mi začali vyhýbat

Kelt

Pokud mám skončit jako oběť trestného činu, tak to dopředu nemohu vědět. Může mne přejet auto, někdo mne zastřelí, apod. Na to se asi neptáš.
Když tě zajímá, proč tě osloví na ulici Jehovista, nebo někdo, kdo vybírá peníze na nějaký fond, tak můžeš člověka vyslechnout a pak se rozhodnout, co dál. Když ti vstoupí do cesty, musíš na něj reagovat. Uvažuj, zastavit tě mohou dva typy lidí, jedni, kteří něco hledají a to skutečně a ne jako záminku k dalšímu, a ti, co tě potřebují pro něco získat. Takže s náboženskými fanatiky se nebavím a nemám zájem a přispěji na základě své dobré vůle.