zjentek

Jak vyjádřit trestnou výpravu jedním slovem?

Slovní zásobu jsem díky nemoci ztratil, takže jsem zapoměl, jestli na to existuje slovo. Myslím tím třeba šimpanze, jak pořádají ty krvežíznivé výpravy na jiné tlupy opic, aniž by měli hlad a nebo třeba ty gorily z mafií, když se vypraví povraždit jinou skupinu goril ..předem dík.

Měl jsem na mysli trestnou výpravu jedním slovem ..existuje takové?

Nejlepší odpověď
iceT

Trestná výprava? Vendeta, pomsta?
Trestná výprava jako cesta za účelem potrestání…

Další odpovědi
cochee

Pokud jde konkrétně o ty šimpanze, tak se ta výprava nazývá „lov.“ S mafiemi ani s trestnou výpravou nemá nic společného.
Doplňuji: šimpanzi jdou buď na lov, ulovenou opici sežerou, nebo jde o boj o teritorium s jinou tlupou téhož druhu. Nkdy jsem neslyšel, neviděl a nečetl, že by se opice nebo jiný živočišný druh chtěl mstít nebo něco/někoho trestat. To dělá jen člověk.

Lamalam

Neuvádíš jazyk, takže to může být třeba Strafexpedition.

marci1

Výpad?
Agrese?

lexx

komando ?

led

V oboch prípadoch je to boj o moc nad určitým územím.
Trestné výpravy sú špecialitou ľudí, nie zvierat.
Vendetta je krvná pomsta.

zjentek

trestné výpravy nejsou specialitou jen lidí

led

psychologický pojem trestu je u ľudí jasný.
zviera koná „výchovne“ u svojho potomstva,
zviera odháňa, prípadne zabíja soka, nepriateľa, veľakrát útočí z úkrytu, trpezlivo prenasleduje, slovom koná tak, ako je naučené prírodou k prežitiu, ale nekoná zákerne, skryto, z pomsty, priateľská tvár a v ruke nôž, čo sú ľudské vlastnosti.