Jak vybrat matraci?

Ahoj, potřebuji koupit matraci, protože dosud spím na tvrdém gauči a začla mne z toho silně bolet záda. Jakoby skříplej sval. ( nevíte co s tím, kromě nové matrace? ). Zajímá mě teda jak mám vybrat matraci? Neni to lehky, je jich totiž milion. Třeba tady http://www.ano-nabytek.cz/…. Nemohli byste mi poslat odkaz na vhodnou matraci? vážím 85 kg, měřím 180 a je mi 20 let.

Odpovědi:

Zlatý

Není jen tak vybrat matraci , aby si tělo dobře odpočinulo -s tím budeš mít starost sám, nikdo druhý ti ji vybírat nemůže - je třeba si ji osobně vyzkoušet a záleží na podlkladu matrace zda na rošt, či na na co matraci položíš. Zkus si přečíst toto a budeš trošku v obraze a vydáš se sám do prodejen a budeš vybírat a neuspěchej to

http://www.novinky.cz/…

Bronzový

Vždy platilo,že matrace má být tvrdá.Ono to vychází z podstaty vývoje.Pračlověk spal na zemi.Ale ona není ani tvrdá a ani měkká.Je prostě přírodní.A já musím přiznat,že nejlépe se mi spalo v lese pod širákem,když jsem si vybral pěkný kousek na jehličí bez kořenů.A i dříve se spalo na slamníku,což byla nabouchaná sláma do nějakého plátěného obalu.A vždy to bylo dobré.

Stříbrný

Já si kvůli krutým bolestem zad koupila od Dormeo přes internet přistýlkovou matraci z paměťové pěny a je po bolestech. Je 3,5 cm vysoká, položí se na stávající matraci, spodní vrstvu má protiskluzovou, má potah a stojí 2.190 Kč a k ní je v ceně anatomický polštář s paměťové pěny také s potahem. Důležitý je jen rozměr postele, nemůžu si to vynachválit.
http://www.matracedormeo.cz/…
Doplňuji:
Ta pěna se vlastně vytvaruje podle tvaru těla, takže tělo leží v rovině a nekřiví si v noci páteř. Po vstanutí se pěna okamžitě vrací do své polohy.

Výběr matrací nepodceňujte

Před 2 týdny jsme domů kupovali nové matrace, proto jsem celý minulý měsíc hledala návody jak vybrat ty nejlepší matrace pro sebe, manžela a našeho 6letého raubíře. J Viděla jsem to složitě, ale nic složitého na tom není. Stačí si ujasnit pár věcí a můžete si matrace objednat přímo z domova:
* Rozměr – přejete si matraci na jedno nebo dvoupostel? Na jednopostel je nejčastější rozměr 90x200 cm, na dvou 180x200 cm.
* Tuhost – máte ráda měkký spánek? Nižší tuhost = měkčí matrace.
* Nosnost – standardně matrace unese 130 kg, takže pro většinu je to v pohodě.
* Materiál – každý materiál má své vlastnosti? Pro měkké spaní jsou skvělé například latexové matrace.
* Výška – většinou není třeba řešit, pouze u nízkých roštů.
* Investice - jakou maximální částku si do matrace přejete investovat.
Nejlepší matrace jsou ze studené a líné pěny, které se přizpůsobí vašemu tělu. Nejlevnější variantou jsou PUR matrace a matrace pružinové. A pokud máte štěstí, tak je koupíte v akci 1 + 1 zdarma na Davlen.cz jako já! J Když jsem si nebyla jistá tak jsem jim zavolala a moc dobře mi poradili. Hodně štěstí při výběru!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.