Dane

Jak vnímáte postup české policie, která zadržené běžence označila nesmazatelným fi­xem?

Zahraniční média přirovnala tento postup k tomu, co dělali nacisté v době druhé světové války. Je taková arogance a nehumánnost k něčemu?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Dle mého názoru byl postup zcela správný. Pokud je ten člověk bez dokladů, jako tmavší cizinec pro našince stejný, nezbývá nic jiného. Že by jim dávali lísteček? Náramek na ruku jako v nemocnici nebo na diskotéce? No on si ho s někým vymění a co potom.
Nešlo přeci o žádné třídění jako u zmiňovaných nacistů, ale pouze o evidenční opatření.

Další odpovědi
Hlada

Běženci byli zadrženi, protože zřejmě překročili naše hranice nezákonným způsobem. Kdyby se podobně nezákonného jednání dopustil náš občan v jiné zemi, byl by zadržen, uvězněn, pokutován a vyhoštěn. Nic takového se jim u nás nestalo. Jen jim byly chybějící doklady nouzově nahrazeny označením fixem. Toto opatření považuji za správné a chválím policii, že dokázala operativně zajistit evidenci alespoň tímto způsobem. Zahraniční média nemají co mluvit do způsobu zajištění naší vnitřní bezpečnosti.

setapouch

Ano, je to arogance, prirovnavat evidenci dobrovolne prichozich, casto bez dokladu, k nasilim potlacovanym osobam. Pripomina mi to tu pipinu, ktera prezdivku soupravy metra „cerna huba“ chape jako rasismus (http://www.li­dovky.cz/cerna-huba-v-metru-rozzlobila-romskou-aktivistku-neni-duvod-brani-se-dopravce-1h8-/zpravy-domov.aspx?c=A150825­_161232_ln_do­mov_sk). Proste soudim tebe podle sebe, normalni clovek se nad tim nepozastavi, nic takoveho ho nenapadne.

Tak dlouho si budeme hrat na humannost, az na to vsichni dojedeme.

Mc Merkurion

a co jako měli dělat jinýho? dát jim kartičky,aby si je mezi sebou přehodili? nikdo je sem nezval,tak by se podle toho měli chovat: „koho chleba jíš,toho píseň zpívej“ … chtěl bych vidět,jak by se oni ve své zemi chovali k nám…
setapouch: se divim,že ještě můžem kupovat cikánskou pečeni…

ten který je

Policie ČR konala svou povinnost.Jestli se ti to nelíbí,tak poděkuj strůjcům arabského jara.
http://www.da­ilymail.co.uk/new­s/article-1368043/Libya-US-Tomahawk-missiles-herald-beginning-end-Gaddafi.html

klumprt

Je to naprostá ptákovina v situaci, ve které se Evropa dnes nachází. Je mi hanba za každého z těch pitomců, kteří z toho dělají aféru. Je třeba řešit úplně jiné věci než nějaké počmárané ruce.

ReHu

Každý fix se z pokožky za čas ztratí.
Je to rychlé, snadné, levné a špatně kamuflovatelné.
Jak bys označila zkontrolované velké množství lidí, abys je mohla nějakým levným a rychlým způsobem evidovat.

da ny

Média na všech stranách barikády mají „bohaté žně“ a taková arogance ze strany médií je zcela nemístná ;).
Bylo to pohotové, účelné a rychlé řešení (jak sleduji vývoj a dění), jen málokterý z uprchlíků přišel o své doklady totožnosti v syrské válečné vřavě…
Za své lži se ani nečervenají, nestydí…! Co je to tedy za lidi?

Mne by zajímalo, co říkají zahraniční média na toto:
http://pondelik­.blog.idnes.cz/c/475481­/a-co-reknou-milovnici-imigrantu-ted.html
http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Zavrete-hranice-chrante-sve-zeny-Muz-ktery-lecil-muslimske-delikventy-promlouva-o-osklivych-strankach-islamu-Ale-rika-Mam-rad-vsechny-lidi-a-chci-aby-byli-svobodni-378835

zjentek

tak ono ve většině kulturních zemí je dokonce povinností ze zákona JAKÝKOLIV stádo (synonymum houf) označit, ať už je to dobytek-
http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Dobytek -a nebo třeba lichokopytníci, kteří dělaj radost dětem někde na ranči.Tedy veškerej dobytek, ostatní sudokopytníci, jakýkoliv stádo a nebo smečku, jiný zboží atp., kterejm člověk odebral jejich přirozený zázemí a odkázal je tím na sebe sama, si tento následně MUSÍ (zdůrazňuji častokrát od zákona) označit a zřejmě to taktéž platilo pro ty houfy(stáda) ve druhý světový válce.
Samozřejmě je pak na člověku, jakej „cejch artiklu“ zvolí, ale dokážeš si představit ten bordel, když se ti někde na překladovým nádraží promíchá tvý hovězí s hovězím farmářů ze třech různejch zemí a teď ten nebohej dobytek nebude mít ani tetování nebo visačku v uchu?
Podobnej bordel na nádraží by nevadil lidem v okolí, kteří nefarmařej, ale jenom do tý doby, než by jim taková nekontrolovatelná směs houfně vtrhla do zahrad ;q

V závěru snad jen doplním, že stáda podobnejch tvorů, který člověk odkázal na sebe sama a teď už vlastně bez symbiózy s člověkem zpětně ani nedokáží na světě(chápej v přírodě) existovat, vlastně kromě užitku, kterej člověkovi přinášej, denně nedělaj nic jinýho, než to, že čekaj na „jeho milosrdenství“ ..takže já bejt sopka a nebo tektonická deska, tak celosvětově bouchnu a nebo prasknu právě z toho důvodu, abych otevřel „oči lidskýho milosrdenství“
..tobě ta fixka přišla jako týrání, viď? ;q

lexx

ále pendrek…nesma­zatelný fix neexistuje, je to báchorka pro naivky a Vy tomu věříte

Reezo

Furt lepší než aby měli na čele vytetované slovo uprchlík.

luky.1986

Tak asi lepsi nez jim ty cisla tetovat rozzhavenym dratem na porad.

gecco

Jen doplním, co píše Hlada – media nemají ani zákonodárnou a ani výkonnou moc (naštěstí) – takže to, co kde (a kdo a proč a nač a zač) – naprosto nemusí státní orgány zajímat…
A jen blbci se tím dojímají…

Dane

Média zareagovala na uvedený postup negativně, protože to připomnělo holocaust. Je žalostné, že sedmdesát let po válce už nikdo neví, co se skutečně odehrávalo.. Bude prostor pro nové krutosti až lidé zcela zapomenou?

setapouch

Lidé nezapomněli, ale taky není třeba hledat symboliku tam, kde žádná není. Budeme snad zakazovat jízdu vlakem, protože vlaky byly používány k přepravě do koncentračních táborů?

Dane

V naší zemi najdete hodně lidí, kteří v tom symboliku neviděli. Těm ostatním to připomnělo válku. Myslím si, že nedomysleli důsledky..

Mc Merkurion

prdlasj důsledky,v po­rodnici mě taky ozanačili fixem a bylo mi to šumák

Dane

opičky?