bolak

Jak vidí člověk který šilhá?

Vidí stejně jako rovnoočko?
Doplňuji:
Kostk@: a jaktože je v tom rozdíl?

Nejlepší odpověď
arygnoc

videnie je proces, ktorý prebieha v mozgu, je to fakticky vyhodnocovanie optického vnemu, obrazu (ktorý je mimochodom „hore nohami“).

mozog koriguje optický signál a skladá ho do 3-D modelu na základe skúsenosti, poznaného (tak vznikajú optické klamy) a v podstate je veľmi konzervatívny – takže pokiaľ je „zvyknutý“ na príjem signálu od škuľavého oka od narodenia, prijíma to ako normálny stav a postihnutý vníma obraz rovnako ako zdravý jedinec.
Treba si uvedomiť, že priestorovo vidíme mozgom a nie očami – nimi je snímaný obraz 2D, „plochý“ a až v mozgu je spracovaný do 3D.

Po napr. operatívnej náprave škuľavosti (šilhání) sa mozog rýchlo naučí pracovať s novým stavom „hardware“ – okom a signál z neho prijímaný z neho koriguje podľa skúsenosti.

takže:

áno, vidí rovnako.

Další odpovědi
anonym

Šilhající člověk vidí pravým okem do levé kapsy.

Kostk@

Pokud ten člověk silha jakože schválně tak vidi rozmazane ale ! Pokud silha jako ze to tak bude mít cely život tak vidi normálně jako my akorát vidi do jiných úhlů…

anonym

Pokud ´to má srovnaný´ v mozku, vidí normálně. Pokud ne, vidí dvojmo.