Avatar uživatele
Registrovaný

Jak vést daňové účetnictví u občanského sdružení?

Můžeme mít výdělek a ten hned investovat a neplatit tak daně?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

co já vím,tak nesmíte mít žadný zisk,jinak navštivte finanční uřad a nebo daňového poradce,mnohdy 500 Kč za radu je k nezaplacení a máte na to razítko potvrzení,jen daňovému poradci přesně písemně formulujte dotaz.


Avatar uživatele
Bronzový

Myslím, že nejlépe bude, prostudovat si zákon o dani z příjmu §18, kde se dovíte, co je a co není předmětem daně pro poplatníky, kteří nejsou založeni za účelem podnikání, potažmo zisku. A návazně §20, který stanovuje základ daně pro právnické osoby. Občanského sdružení se bude týkat nejspíš odst.7. Váš dotaz však není zcela jasný, ale předpokládám, že máte na mysli zájmové sdružení, kterému bude někdo poskytovat dary.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.