Jak vést daňové účetnictví u občanského sdružení?

Můžeme mít výdělek a ten hned investovat a neplatit tak daně?

Odpovědi
člověk

co já vím,tak nesmíte mít žadný zisk,jinak navštivte finanční uřad a nebo daňového poradce,mnohdy 500 Kč za radu je k nezaplacení a máte na to razítko potvrzení,jen daňovému poradci přesně písemně formulujte dotaz.

Jambalaya

Myslím, že nejlépe bude, prostudovat si zákon o dani z příjmu §18, kde se dovíte, co je a co není předmětem daně pro poplatníky, kteří nejsou založeni za účelem podnikání, potažmo zisku. A návazně §20, který stanovuje základ daně pro právnické osoby. Občanského sdružení se bude týkat nejspíš odst.7. Váš dotaz však není zcela jasný, ale předpokládám, že máte na mysli zájmové sdružení, kterému bude někdo poskytovat dary.