Gestas

Jak velká je pravděpodobnost, že ode mě v obchodě přijmou již neplatnou tisícikorunu vzor 1993?

Nejlepší odpověď
Drap

Nevím nic o tom, že by byla zrušena a stala se neplatnou. Pouze ČNB tyto bankovky nevrací do oběhu. Podle mne ji v každém obchodě přijmou bez problémů.

Další odpovědi
marci1

Asi téměř nulová, jelikož je neplatná, i když vyměnit se dá. 🙂
„Vymění ji ale jen na ústředí České národní banky v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně nebo Ostravě. Předpokládá se, že možnost výměny nebude ukončena dříve, než Česká republika přistoupí ke společné evropské měně.“

Zdroj: http://www.cnb­.cz/cs/o_cnb/zi­votni_situace/ne­platne_penize­.html

Dochy

Podle ČNB je opravdu neplatná a lze ji vyměnit na pracovištích ČNB. Předpokládám že úmyslný pokus o zaplacení touto bankovkou by mohl být trestným činem (prakticky to samé co platba falešnou bankovkou) tak bacha na to.