samicek333

Jak ve wordu dát fotku do určitého tvaru?

Mám we wordu fotku, chtěla bych jí ale dát třeba do kruhu či jiných tvarů a nevím jak to udělat.

Nejlepší odpověď
chudst

Pro nove Wordy:

Klepněte do nabídky Vložení/Obrazce a zde vyberte například elipsu. Stiskněte klávesu Shift a táhněte se stisknutým tlačítkem myši. Díky stisku klávesy Shift při kreslení vytvoříte dokonalou kružnici. Po výběru tvaru se objeví záložka Nástroje kreslení. Na záložce Formát pak vyberte rozevírací pole Výplň obrazce/Obrázek. Následně zvolte obrázek, který chcete použít, a klepněte na tlačítko Vložit. Tuto operaci můžete provést i pro libovolný jiný tvar. Pomocí nástrojů Křivka nebo Klikyháky pak můžete vytvářet vlastní tvary a ty poté rovněž vyplňovat obrázky.

Pokud obrázek vložený uvnitř tvaru vypadá, jako by byl zdeformovaný, klepněte na něj pravým tlačítkem myši a v místní nabídce klepněte na položku Formát obrazce. Vyberte sekci Oříznutí. Pokud je obrázek roztažený tak, že je vše na něm vyšší, než má být, pak zvyšte hodnotu parametru Umístění obrázku: Šířka. Podobně pokud je obrázek zdeformován způsobem, že je na něm vše širší, než by mělo být, zvyšte hodnotu parametru Umístění obrázku: Výška. Pokud zvýšíte hodnotu parametru Šířka a Výška, můžete upravit umístění obrázku pomocí parametru Možnosti roztažení, který se nachází v sekci Výplň. Pokud nechcete, aby se při otáčení obrazcem otáčel i obrázek, pak zrušte zaškrtnutí před položkou Otáčet s obrazcem. Chcete-li změnit průhlednost obrázku uvnitř tvaru, pak u volby Obrázek nebo texturová výplň použijte posuvník u parametru s názvem Průhlednost.

Zdroj: http://pcworld­.cz/software/tip-kouzlete-s-obrazky-v-microsoft-office-2010-2-dil-20849