jouza

Jak v telefonu interpolací zlepšit fotoaparát?

Doplňuji:
ok dobrá, díky za informace

Nejlepší odpověď
beer

Očividně neíš, o čem píšeš.
Foťák telefonu se dá vylepšit někdy jen aktualizací FW (HW) péčí výrobce telefonu.
Praxe

Další odpovědi
arygnoc

nedá sa.
žiadne medzikrúžky sa vám pod objektív dostať nepodarí, ani nasadiť filter na objektív (je možné použiť rôznofarebné fólie alebo rastre).
toľko k hardvéru.

interpolovanie obrazu (resamplovanie) – nepoznám program, ktorý by to robil priamo pri expozícii snímku, možno robiť dodatočne v editoroch na počítači.

mosoj

A to říká kdo ?

sdesigner

Nijak nezlepsite fotopaparat v mobile dodatocnym softwarom. Interpolovanie a ine blbosti su len naozaj nehodnotne hluposti. si pozrite fotku z mobilu a priblizte si ju na PC na 100% velkosti. ziadna kresba, zmatnene okraje, rozchadzanie farieb…s tym uz nic nimto nespravi. jedina mozna vec je zasah do FW fotoapararu aby pouzival napriklad mensiu kompresiu popripade zmenil soracovanie raw obrazu. no zasadny problem je optika. ta nepusti. cez to male sklicko proste ani neprejde tolko svetla k snimaciemu cipu a povrchova uprava podla mna tie stoji za prd. to vsetko sa premietne na vyslednom obrazku.