zjentek

Jak uvolnit zaseklou výpusť click-clack?

Je to docela oříšek sekla se v poloze uzavřeno 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Dobrý, mám to, řešily to kombinačky na jeden šup, muselo tam být smítko… Aliene, i zde si situace žádá údržbu? Jako že čas od času namazat, nebo jinak? Totiž zvuky clacků při open/close nic moc, vržou skřípou je jasný že nechanika zde „jede nasucho“, prostě ty zvuky nic dobrýho do budoucna nevěstí. Dík.

Odpovědi
aliendrone

A ona nejde vyšroubovat celá čepička? 😮

zjentek

AHA!!? TVL ich bin kokot… 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦­‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️😳

No dobře, a dál? 😘 (;

aliendrone

No pak by měl jít vymontovat celý „klikací mechanismus“. Ten pak opravíš nebo vyměníš, než se zeptáš. 😉 🙂

aliendrone

Jestli to klikmechanismus umožňuje, tak vyčsti a namazat lehce vazelínou do vody. Bohužel se často dělají nerozebíratelně (neumožňují údržbu) a MUSÍŠ zakoupit nový kus. POKUD ho vůbec seženeš. 😕

aliendrone

Můžeš klidně použít vazelíénu, co máš na vodní pumpu do auta.

zjentek

To už si ze mě ovšem děláš obří prču vodní pumpa v auťáku SE TAKY MAŽE??? 😮

aliendrone

zjentek>>> No u starých kraxen to je úpo normální. Čím mažeš kohoutky baterií nebo třeba Nautily apod.? Jedině „vodní vazelínou“. 🙂