Adéla Joon

Jak udělat fotokoláž?

Ahoj.. POtřebovala bych pomoct ohledně fotomontáže a nebo jak se tomu říka protože chci s kamarádkou si udělat jakoby na jedné fotce dvě fotky takovou koláž obyčejnou.. a pak si to dát jako prifilovku na twitru ale nevím jak na to prosím poradí mi někdo?

Odpovědi
with.love

pokud chceš vzít neco z jedné fotky a dát to na druhou (jenom část) tak ve photoshopu- vyřízneš z jedné fotky a tu druhou uděláš jako druhou vstvu a vložíš to do ní.

Sůwa

Já dělám běžně koláže ve Photofiltre, otevřu si dvě fotky vedle sebe, srovnám velikost, pak z jedné vyříznu co potřebuju a pomocí kopírovat / vložit přesunu do druhé fotky. To je ovšem hodně zjednodušené tady máš na výběr další typy :
http://search­.seznam.cz/?q=kol%C­3%A1%C5%BEe+n%C3%A1vo­dy&aq=5&oq=kol%C3%A1%C5%­BEe&sourceid=szn-HP&thru=sug
Jestli nic nenajdeš, tak mi zítra napiš do vnitřní pošty víc detailů 🙂
Doplňuji:
Jako druhá vrstva se to dělá třeba v Gimpu, ale ve Photofitre je to snazší 🙂

nikolqa.o

Nainstaluj si program Gimp nebo Picasa. V gimpu můžeš fotky oříznout, nebo převést pozadí fotky do průhlednosti, jak koliv je upravit podle potřeby a pak přes vrstvu vložit další fotky. Až budeš mít hotovo, dá exportovat, pojmenuješ a uložíš jako soubor JPG nebo PNG.

V programu Picasa si můžeš uděla také koláž, ale už tam nejde převádět to pozadí do průhlednosti a další úpravy jako v gimpu.

mosoj

http://techne­t.idnes.cz/ti­py-na-zajimave-weby-vytvorte-si-on-line-kolaz-z-vlastnich-fotografii-1mx-/sw_internet.as­px?c=A100131_222112_sw_in­ternet_dvr

natalenkat

Hodně fotomontáží, úprav fotek atd. se dá dělat online na internetu. To třeba tady: http://www.pic­monkey.com/ nebo si můžeš stáhnou tyto programy: PhotoFiltre, PhotoFiltre Studio X, PhotoScape.. Snad ti to alespoň trochu pomohlo. :)