Pokročilý

Jak udělat fotokoláž?

Ahoj.. POtřebovala bych pomoct ohledně fotomontáže a nebo jak se tomu říka protože chci s kamarádkou si udělat jakoby na jedné fotce dvě fotky takovou koláž obyčejnou.. a pak si to dát jako prifilovku na twitru ale nevím jak na to prosím poradí mi někdo?

Odpovědi:

Pokročilý

pokud chceš vzít neco z jedné fotky a dát to na druhou (jenom část) tak ve photoshopu- vyřízneš z jedné fotky a tu druhou uděláš jako druhou vstvu a vložíš to do ní.

Zlatý

Já dělám běžně koláže ve Photofiltre, otevřu si dvě fotky vedle sebe, srovnám velikost, pak z jedné vyříznu co potřebuju a pomocí kopírovat / vložit přesunu do druhé fotky. To je ovšem hodně zjednodušené tady máš na výběr další typy :
http://search.seznam.cz/…
Jestli nic nenajdeš, tak mi zítra napiš do vnitřní pošty víc detailů :-)
Doplňuji:
Jako druhá vrstva se to dělá třeba v Gimpu, ale ve Photofitre je to snazší :-)

Pokročilý

Nainstaluj si program Gimp nebo Picasa. V gimpu můžeš fotky oříznout, nebo převést pozadí fotky do průhlednosti, jak koliv je upravit podle potřeby a pak přes vrstvu vložit další fotky. Až budeš mít hotovo, dá exportovat, pojmenuješ a uložíš jako soubor JPG nebo PNG.

V programu Picasa si můžeš uděla také koláž, ale už tam nejde převádět to pozadí do průhlednosti a další úpravy jako v gimpu.

Hodně fotomontáží, úprav fotek atd. se dá dělat online na internetu. To třeba tady: http://www.picmonkey.com/ nebo si můžeš stáhnou tyto programy: PhotoFiltre, PhotoFiltre Studio X, PhotoScape.. Snad ti to alespoň trochu pomohlo. :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.