bolak

Jak udělám v Excelu, aby se mi nadpisy sloupců přesouvaly při rollování?

Mám v řádku 01 vždycky u jednotlivých sloupců (je jich asi 30) nadpisy, a pak už mám jen údaje, a potřebuju, když projíždím údaje třeba na řádku 220, tak abych viděl co je to za údaj, abych nemusel pokaždé rollovat na začátek dokumentu. Vím že to nějak jde, už jsem to kdysi uměl ale zapomněl.

Ne, není to jako jezdit na kole, děkuji.

Nejlepší odpověď
led

Treba ukotviť riadok, alebo stlpec.
označte si bod, riadok, stlpec ktorý má ostať nehybný a v menu si nájdite príkaz „ukotvit“
ďalej v diskusii

Další odpovědi
Lamalam

Karta Zobrazení, příkazy Ukotvit příčky, Ukotvit řádek, Ukotvit sloupec.

Cenobita

Na každém posuvníku je nahoře takové rozdělení, to je příčka, tu stačí stáhnout dolů a objeví se rozdělení tabulky příčkou. Pak už je možné ukotvit apod.

led

spôsobom popísaným v odpovedi môžte použiť 3 varianty
1 – nehybné riadky s pomenovaním stlpcov
2 – nehybné stlpce s pomenovaním riadkov
3 – nehybné stlpce a nehybné riadky s pomenovaním rolovaných dát