Kelt

Jak to, že má angličtina nejvíce slov, když dnešní podobu získává až v 16. století?

Říká se, že angličtina obsahuje asi 750 000 slov. Je to zajímavé, oproti jiným jazykům, například češtině, která má asi jen 300 000. Dnešní angličtina získává svou dnešní podobu v době W. Shakespeare. Čím to je? Má každé slovo ekvivalent v češtině? Například čeština má velký, angličtina použije někdy big, jindy large nebo great.

Odpovědi
gecco

Odpověď na tuto otázku by ti mohlo poskytnou studium kontextové sémantiky…
😉
I čeština má kromě „velký“ třeba rozsáhlý a veliký, velkolepý…

Agneta

Angličtina má jen 5000 slov, a ten zbytek je „kombinační“. Často se uvádí u angličtiny 950 000 slov (ono příjde na to, jak se to počítá):D
Doplňuji:
Se slovní zásobou 4 000 – mluvíš anglicky už značně perfektně:D

anonym

Hlouběší databáze nové doby oproti středověké bibli,dokonce lepší jak originální ekumenismus.