jivaj

Jak to vlastně je?

Rozbila se mi kanalizace mimo můj pozemek,vlastně na veřejném prostranství. Jedná se o chodník a silnici. Na obecním úřadě mi bylo řečeno,že je kanalizace v mém vlastnictví a veškeré náklady ponesu sám. Je to opravdu tak?

Odpovědi
pusinka50

Záleží na tom, co máte psáno na katastru. Jestli máte na kanalizaci věcné břemeno, tak to platíte vy, jestli nemáte, měla by to zaplatit obec k vašemu domu, nikoliv uvnitř. Ale nejsem právník, chtělo by položit dotaz právníkovi, zaplatíte 1.000 Kč, ale oproti zaplacení vedení nové kanalizace to snad stojí za to?

badisko

To se spise podivejte zde…http://ww­w.bezplatnaprav­niporadna.cz/on­line-zdarma/