Ravenne

Jak to chodí v archivu?

Kvůli práci do školy budu muset navštívit okresní archiv. Jde o mou první samostatnou návštěvu (předtím jsem tam byla pouze se školou), ráda bych se tedy informovala, jak to chodí. Něco už jsem si přečetla na internetu (badatelský řád atd.), ale ráda bych si přečetla i nějaké osobní zkušenosti. (Budu vyhledávat listiny z 16.-17. století.)

Nejlepší odpověď
anonym

Jednou jsem tam hledal. Normálně jsem přišel a řekl jsem co hledám. Paní mi přenesla příslušnou literaturu do místnosti (studovny), kde jsem si dělal z toho výpisky.
U tak starých listin nevím, já se pohyboval v 19. století, protože vznik byl v r. 1863.