zeeue

Jak správně omýt mikroskop?

Zdravím všechny. Je mi jasné, že na některé části postačí houbička navlhčená vodou a na jiné budu muset použít líh. Otázka je na které? Moc ho nemám, ale zase raději všechen vyplýtvám než si mikroskop zničit. Ráda bych slyšela (četla) nějaké rady dřív, než se do toho pustím. Děkuji (:
Doplňuji:
Jen ještě dodávám, že nejde o elektrický, ale o ten se zrcátkem a není nějak silně znečištěný, je spíše zaprášený.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Na optiku je potřeba líh, iron na okna nebo třeba roztok, co se používá na brýle. Jestli budeš vyndavat tubus, tak ho pak nechej volně proschnout.
Na tělo mikroskopu ti stačí jarová voda, jestl je jenom zaprášený, tak stačí otřít suchým hadříkem.
Doporučuji hradřík, který nepouští chlupy, nebo gázu – hlavně na optiku.