Jak správně napsat reflexi?

Mám napsat reflexi o textu, který jsem přečetla na přednášku a reflexi o přednášce samotné, ale nevím jak to má vypadat. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Reflexe je vlastně jakési rozvažování, měla byste se zaměřit na to, jak byl text vnímám, jak se posluchačům jevil, které myšlenky je zaujaly, dojmy, použité prostředky, co považovali za nejdůležitější. Jde vlastně o jakousi vnitřní komunikaci s posluchači, zda se váš názor lišil od názoru posluchačů. Obsah vědomí.

Oprostit se od vnější formy, ale zaměřit se na myšlení.

Těžko se odpovídá, protože nevím, na co byl text zaměřen – zda socilogii, filozofii.