zjentek

Jak správně „na někoho poslat ČOIku“?

Problém je v tom, když si objednám zkažené jídlo TEĎ, tak taky potřebuji, aby se sem ČOIka dostavila TEĎ, ne zítra, ne za týden. Já tady nebudu sedět a později komisaři ČOI přísahat, že to jídlo fakt bylo zkažené už při objednávce. Děkuju.

Odpovědi
elkon

ČOI s tím nemá nic společného. Zde se ptej:
https://www.szpi­.gov.cz/podne­ty-ke-kontrole.aspx

Emefej

ČOI neřeší zkažené jídlo, nabonzuj to na SZPI – https://www.szpi­.gov.cz/podne­ty-ke-kontrole.aspx

Doplnění – omlouvám se, nevšiml jsem si, že totožnou odpověď už vyplodil elkon.

Ametyst

Čas neřeš. Když se problémy opakují, stěžuj si, a ČOI udělá kontrolu. Neboj se, ty zkažené suroviny a chyby při skladování asi jen tak nezmizely. Buď vyplníš formulář, už nebudeš anonymní stěžovatel, a popíšeš, kde a co se stalo. Pošlou ti pak vyrozumění o kontrole a pokutách.
Nebo zůstaneš anonymní, popíšeš v telefonu nebo emailu, co a kde se stalo, a nebudeš chtít znát výsledek kontroly, protože nemáš čas se tím zabývat.
Nebo místo ČOI kontaktuj hygienickou stanici. Hygienici dělají namátkové kontroly, tak teď půjdou najisto.

Drap

Zvát na každé jídlo některého pracovníka ČOI a budeš to mít z první ruky. On se rád nechá pozvat, kdo by také né, když je to zdarma. A následná kontrola je už potom hračka.

Filip84

Ano, kálí na tebe bílej tesák. 🙄

To, je-li jídlo zkažené, či-li nic, nemůže posoudit Česká obchodní inspekce, ale Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Ovšem potud, pokud zkažení jídla nebylo způsobeno nevyhovujícími hygienickými podmínkami v provozovně, nebo při práci, to musí posoudit Krajská hygienická stanice. Pokud jde, například, o podezření, že jídla zkažení bylo zapříčiněno chybou na jatkách, tak to bude muset překontrolovat Státní veterinární správa. Pokud by se však vyskytlo podezření na týrání zvířat, příslušným orgánem je Policie České republiky, leda by šlo např. o překračování limitu dojivosti, pak toto spadá do věcné působnosti České plemenářské inspekce, ale pouze v případě, že jde o chov skotu, zebu, buvola indického, koní, oslů, prasat, ovcí, drůbeže, plemenných ryb a včel. V opačném případě to bude realisovat Státní veterinární správa v součinnosti s Policií České republiky. Česká obchodní inspekce může, leda, zkontrolovat, jestli byla zákazníkovi účtována částka, která je uvedená v jídelním lístku, nebo, jestli cenová nabídka (jídelní lístek) obsahuje všecky předepsané náležitosti.

Prostě a jednoduše: tyhle ouřady nejsou k tomu, aby něco zjednávaly sprostým občanům. To, že Ty máš, dejme tomu, před sebou zkažený žrádlo, je jistě nemilé, ale aby mohly výše popsané instituce konat, musí provést kontrolu na místě.

Takže, pokud jim kdokoli pošle podnět, ony se, neohlášeně, do příslušné provozovny dostaví a kontrolu provedou. Až na základě toho mohou konat.

Zkažený jídlo se řeší reklamací, no a v případě zamítnutí reklamace si to musíš žalovat sám, nebo prostřednictvím advokáta.

zjentek

Elkon a tak KDE/V ČEM zde mám, coby konzument/customer, support? Přece na mě nemůže kálet bílý pes, TO NEJDE! (?)