zjentek

jak specificky se na veřejnosti prezentuje člověk, kterej je pravým opakem exhibicionisty?

..a může to třeba mít co dělat s agorafobií?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Agorafobie s tím nemá vůbec nic co dělat. Agorafobie je strach z otevřeného prostranství, kdy se člověk obtížně pohybuje ve venkovním prostředí a svým způsobem může někdy obsahovat i klaustrofobii, záleží na potížích jedince.
Exhibicionista se rád předvádí ve společnosti, rád na sebe strhává pozornost, anebo je to přímo úchylka, kdy pohlavního uspokojení dosahuje obnažováním zejm. pohlavních orgánů před osobou druhého pohlaví.
Naprosto 2 odlišné věci.

Další odpovědi
MK44

Agorafobie – viz odpověď Pusinky50

Opakem exhibicionisty ve společenském smyslu slova je člověk společensky zdrženlivý, nenápadný až plachý.
Opakem exhibicionisty v sexuologickém smyslu slova je člověk, který erotické hry považuje za intimní, soukromou záležitost mezi jedinci, již oba (všichni) mají o takovou aktivitu zájem. Možná by se též dal popsat nudným, mediálně nezajímavým a dnes zřejmě poněkud zastaralým pojmem – normální člověk. 😉

anonym

Může – a nemusí (pokud jde o agorafobii).
😉
Opakem exhibicionisty je člověk ´neviditelný´, resp. rádoby neviditelný.

Emefej

Takový člověk by se na veřejnosti nejraději nevyskytoval.

anonym

Chodí kanálama

petra15

Ted jakého exhibicionisty? Toho, co se „ukazuje“ v parku? Totiz já jsem tady byla dríve prílezitostne taky takto nazývána (dále pak nymfomankou).­....aby si tedy nekdo nemyslel, ze kdyz tady zcela anonymne neco o sobe napísu, ze bych to udelala i nekde na verejnosti…to v zádném prípade…:-) Takze ono "strhávání pozornosti " muze být jen tak okolím bráno v úvahu…:-)
Nejsem ani exhibicionistka ani nymfomanka…:-) ......(ale ted to vypadá, ze jó, né?)