Avatar uživatele
Sůwa

Jak smažu ve složce několik fotek najednou?

Nějak mi to vypadlo, ale když jsem zkusila stisknout Ctrl, tak se mi vytvořily kopie. Prosím poraďte, jak označit a smazat víc fotek než jednu. Děkuji.
Doplňuji:
Když jste mi tu postup potvrdili, tak jsem to znovu vyzkoušela a výsledek je 50 : 50 – někdy smažu, někdy kopíruji. Asi to bude chtít jistější ruku a víc trpělivosti 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Sůwa

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Drap, Mc Merkurion, gagaga před 3798 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
LuK4S3k CZ

Stačí ve složce podržet levé tlačítko myši a táhnutím označit všechny potřebné fotky a pak ho pustit kliknout na jednu fotky pravým tlačítkem a odstranit nebo držet ctrl a klikat levým tlačítkem myši na fotky .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

CTRL (+klik myši – například) je správně. Ale nesmíš kurzorem (myší) při kliku pohnout.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

taky se mi to stává,stačí blbě kliknout,nebo povolit ctrl nebo nevím co,a místo abych je měl označený,mám tam kopie…
Doplňuji:
naprostý souhlas,ale taky štěstí,stále ten grif ňák nemohu najít

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alexandra

Mi se to taky stávalo a pak jsem našla super návod,ale jenom pokud máš Windows7.
Napíšu návod: Dej pryč prohlížeč,třeba jenom dolů na lištu.Najeď si na složku s fotkama,nebo na nějaký Disk a potom klikni nahoře na Nástroje. Potom na Možnosti složky,potom zobrazení a tam,kde je napsáno upřesnit nastavení,tak si najdi větu"Vybírat položky pomocí zaškrtávacích políček".To si zaklikni a dej Ok.Potom když si najedeš na jakoukoli složku a fotkama,nebo samotné fotky,filmy atd,tak se ti tam objeví vlevo nahoře u té fotky malinký čtvereček,který zaklikneš a tím to označíš.Tak jich můžeš zakliknout kolik chceš a potom klikneš na jednu z nich pravým tlačítkem a dáš buď kopírovat nebo vyjmout a půjdou všechny. Je to úžasné a bez problému,ten háklík můžeš zase vykliknout,když se spleteš,jenom nesmíš kliknout vedle,ale přesně na ten čtvereček,protože zase všechny hákliky zmizí,ale to neva,tak klikáš znovu.Ale nedělají se žádné kopie a je to bez problému.Tak to skuste,kdo máte Windows7 a dej vědět,jestli se Ti to povedlo,třeba do diskuze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nonnel

Jsou dva způsoby. Podle toho, kolik fotek vyhazuješ. Jestli je jich víc jak polovina z celkového počtu, tak klikni na jednu fotku (jedno jakou) a dej Ctrl+A. Vybere se ti vše. Teď stiskni Ctrl, drž jej a myší klikej na fotky, které chceš ponechat v adresáři. Když jsi hotová, tak buď stiskni Del anebo Shift+Del. Tím druhým způsobem nejdou ani do koše. Druhá možnost je, že stiskneš Ctrl a myší klikáš na obrázky, které chceš vyhodit. Zbytek je stejný. Buď Del nebo Shift+Del.
Doplňuji:
Když se náhodou spleteš a tu fotku tam chceš mít, tak stačí při držení Ctrl opět na ni kliknout.

Upravil/a: nonnel

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

odpověď Alexandry bych nominoval jako užitečnou,kdybych mohl,supr rada !!! aspoň dávám palec

před 3795 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

pro Alexandra : mám Win XP, ale stejně dík za snahu 🙂

před 3798 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek