Sůwa

Jak smažu ve složce několik fotek najednou?

Nějak mi to vypadlo, ale když jsem zkusila stisknout Ctrl, tak se mi vytvořily kopie. Prosím poraďte, jak označit a smazat víc fotek než jednu. Děkuji.
Doplňuji:
Když jste mi tu postup potvrdili, tak jsem to znovu vyzkoušela a výsledek je 50 : 50 – někdy smažu, někdy kopíruji. Asi to bude chtít jistější ruku a víc trpělivosti 🙂

Nejlepší odpověď
LuK4S3k CZ

Stačí ve složce podržet levé tlačítko myši a táhnutím označit všechny potřebné fotky a pak ho pustit kliknout na jednu fotky pravým tlačítkem a odstranit nebo držet ctrl a klikat levým tlačítkem myši na fotky .

Další odpovědi
anonym

CTRL (+klik myši – například) je správně. Ale nesmíš kurzorem (myší) při kliku pohnout.

Mc Merkurion

taky se mi to stává,stačí blbě kliknout,nebo povolit ctrl nebo nevím co,a místo abych je měl označený,mám tam kopie…
Doplňuji:
naprostý souhlas,ale taky štěstí,stále ten grif ňák nemohu najít

alexandra

Mi se to taky stávalo a pak jsem našla super návod,ale jenom pokud máš Windows7.
Napíšu návod: Dej pryč prohlížeč,třeba jenom dolů na lištu.Najeď si na složku s fotkama,nebo na nějaký Disk a potom klikni nahoře na Nástroje. Potom na Možnosti složky,potom zobrazení a tam,kde je napsáno upřesnit nastavení,tak si najdi větu"Vybírat položky pomocí zaškrtávacích políček".To si zaklikni a dej Ok.Potom když si najedeš na jakoukoli složku a fotkama,nebo samotné fotky,filmy atd,tak se ti tam objeví vlevo nahoře u té fotky malinký čtvereček,který zaklikneš a tím to označíš.Tak jich můžeš zakliknout kolik chceš a potom klikneš na jednu z nich pravým tlačítkem a dáš buď kopírovat nebo vyjmout a půjdou všechny. Je to úžasné a bez problému,ten háklík můžeš zase vykliknout,když se spleteš,jenom nesmíš kliknout vedle,ale přesně na ten čtvereček,protože zase všechny hákliky zmizí,ale to neva,tak klikáš znovu.Ale nedělají se žádné kopie a je to bez problému.Tak to skuste,kdo máte Windows7 a dej vědět,jestli se Ti to povedlo,třeba do diskuze.

nonnel

Jsou dva způsoby. Podle toho, kolik fotek vyhazuješ. Jestli je jich víc jak polovina z celkového počtu, tak klikni na jednu fotku (jedno jakou) a dej Ctrl+A. Vybere se ti vše. Teď stiskni Ctrl, drž jej a myší klikej na fotky, které chceš ponechat v adresáři. Když jsi hotová, tak buď stiskni Del anebo Shift+Del. Tím druhým způsobem nejdou ani do koše. Druhá možnost je, že stiskneš Ctrl a myší klikáš na obrázky, které chceš vyhodit. Zbytek je stejný. Buď Del nebo Shift+Del.
Doplňuji:
Když se náhodou spleteš a tu fotku tam chceš mít, tak stačí při držení Ctrl opět na ni kliknout.

Mc Merkurion

odpověď Alexandry bych nominoval jako užitečnou,kdybych mohl,supr rada !!! aspoň dávám palec

Sůwa

pro Alexandra : mám Win XP, ale stejně dík za snahu 🙂