Sůwa

Jak udělat kopie více fotek najednou?

Už jsem položila otázku jak vymazat více fotek najednou:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-smazu-ve-slozce-nekolik-fotek-najednou , ale pořád jsem se nedobrala k důvodu, proč stejným způsobem někdy vymažu, někdy vytvořím kopie. Možná na to přijdu porovnáním odpovědí. Díky moc 🙂

Odpovědi
Pájo

Příjde mi, že tu ještě nikdo neuvedl možnost označení fotek (ať už určených ke smazání, či ke kopírování) pomocí myši…

  • otevřete si složku s fotkami
  • myší si postavíte kurzor vlevo nahoru nad první fotku ve složce s fotkami
  • držíte stisknuté levé tlačítko myši a současně s tím se posunujete myší směrem dolů (je to stejné, jako když např. ve wordu označujete text)
  • všechny fotky, nad kterými takto přejedete, se označí (podbaví) – v celém tom „obdelníku“, který tahem zvětšujete a protahujete dolů
  • pak držení levého tlačítka uvolníte, složky (fotky) zůstávají označené
  • pak stačí stisknout Ctrl+C (pro copy) nebo jeden stisk pravého tlačítka myši na kteroukoli označenou fotkou (ne nikam vedle), kde po rozbalení nabídky vyberete (kliknete) na kopírovat
  • všechny takto označené fotky se nakopírují a vy je pak následně můžete vložit do jiné složky

Otevřete si složku, kam chcete fotky dát, kliknete do ní levým tlačítkem myši a stisknete Ctrl+V (vložit) nebo si na liště složky najdete „Upravit“ a pak vyberete „Vložit“

Jinak tu už snad vše zaznělo.
Stejným způsobem se dá i fotky mazat.