Jak si ženy ve středověku propichovaly uši, když chtěly nosit naušnice?

Třeba jehlou a pak potřít alkoholem či tak něco? Co když neměly jehlu po ruce?

Obr.: https://pixaba­y.com/cs/%C5%­BEena-%C4%8Derven%C3%A1-ventil%C3%A1tor-zlat%C3%A1-1147972/

Nejlepší odpověď
zjentek

Jak? Nevím. Čím? Zřejmě něčím ostrým ;)

Další odpovědi
Drap

Když neměly po ruce jehlu, použily hřebík.

led

Ihla, klinec, nožík, dýku, drevená, či bambusová palička, ale aj samotný drôt náušnice… a to nielen ženy, ale aj muži sa tomuto ozdobovaniu nevyhli