annas

Jak si vysvětlujete slova čínského mudrce a filozofa Konfucia?

„Lepší je rozsvítit jen malou svíčku než proklínat temnotu.“

Nejlepší odpověď
Drap

Také by to šlo vysvětlit i tak, že je lépe cokoli udělat, třeba jen málo, než si stále stěžovat a na něco nadávat.

Další odpovědi
anonym

Nemusí pršet,hlavně že kape.

hanulka11

i malé štěstí udělá radost

iceT

Člověk umístěný a držený ve tmě moc možností nemá,leda se časem zbláznit,kdežto kdybychom mu ponechali maličké světýlko,skýtá se mu jakási naděje.
Ale tím,že je držený ve tmě ho mužeme i ovládat.
To mi připomíná historku z dětství-byla jsem se strýcem kdesi na horách a když jsem večer usnula,odešel za svými přáteli a všude zhasl.Probudila jsem se v noci do naprosté tmy a ticha a jako děcku asi 5letému mě nezbývalo,než začít plakat,kolem sebe jsem to neznala,měla jsem strach slézt z postele.Po chvíli se strýc vrátil i s přáteli a našel mě tam uřvanou a vyděšenou,zůstali tedy v kuchyňce a nechali pootevřené dveře,abych viděla alespoň proužek světla a měla pocit,že tam někdo se mnou je.