Avatar uživatele
Illines

Jak si vysvetlite pojem

Facka od zivota? Tentokrat se to tyka i mne , ale presto si preji slyset nazory jinych,dekuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, anonym, lenka.seda, anonym před 4470 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Skutečnou facku (políček) dostaneme zpravidla nečekaně, někdy zaslouženě, jindy nikoliv.
Obrazná facka v životě je také mnohdy nečekaná, o to víc překvapí. Někdy se k ní pomaloučku schyluje, jindy si na ni „zaděláváme“ sami, např. svou neukázněností v jídle, kouřením … Sice si to uvědomujeme, ale říkáme si, že k ničemu nemusí dojít.. Ale bohužel.
Důležité je se s ránou vyrovnat. Raději neříkat, proč se tak stalo právě nám. Zpravidla jde o skutečnost, kterou nemůžeme změnit … Někdy je to však těžké.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lenka.seda

Myslím, že to je mysleno, jako že mě život připraví nějakou nečekanou překážku… Prostě mi dá facku, …
http://facka-od-zivota.blog.cz/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
IK

Facka vyjadřuje „náraz“ a ještě k tomu do hlavy. Do hlavy se také člověk mlátí když si myslí že moc nemyslí 🙂
Jde tedy o něco co nás překvapilo svou silou a tím že jsme si o sobě mysleli něco víc. Ukázalo se že jsme se přecenili a okolí nás odrazilo do patřičných mezí. Když se pak z „facky“ člověk vzpamatuje, vidí že to bylo pochopitelné a mnohdy divné že nenarazil dřív. Prostě „ucho od džbánu“ se utrhlo.
Facka od života bývá varování, má nás zastavit a máme věci přehodnotit než narazíme hůř.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Mne fackuje život snad celý život. Po čase jsem si snad i zvykl, i když to neni nic příjemného

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Facku od života? tu jsem dostala takovou,(skrze jednoho z mých dětí), že se z ní do smrti nevzpamatuju. Nic se nadá vrátit zpátky, i kdyby ses snažila sebevíc, nic už nebude jako dřív.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

Něco si představujeme,plá­nujeme a ono přijde nečekaně úplně něco jiného

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek