Illines

Jak si vysvetlite pojem

Facka od zivota? Tentokrat se to tyka i mne , ale presto si preji slyset nazory jinych,dekuji.

Nejlepší odpověď
annas

Skutečnou facku (políček) dostaneme zpravidla nečekaně, někdy zaslouženě, jindy nikoliv.
Obrazná facka v životě je také mnohdy nečekaná, o to víc překvapí. Někdy se k ní pomaloučku schyluje, jindy si na ni „zaděláváme“ sami, např. svou neukázněností v jídle, kouřením … Sice si to uvědomujeme, ale říkáme si, že k ničemu nemusí dojít.. Ale bohužel.
Důležité je se s ránou vyrovnat. Raději neříkat, proč se tak stalo právě nám. Zpravidla jde o skutečnost, kterou nemůžeme změnit … Někdy je to však těžké.

Další odpovědi
lenka.seda

Myslím, že to je mysleno, jako že mě život připraví nějakou nečekanou překážku… Prostě mi dá facku, …
http://facka-od-zivota.blog.cz/

IK

Facka vyjadřuje „náraz“ a ještě k tomu do hlavy. Do hlavy se také člověk mlátí když si myslí že moc nemyslí 🙂
Jde tedy o něco co nás překvapilo svou silou a tím že jsme si o sobě mysleli něco víc. Ukázalo se že jsme se přecenili a okolí nás odrazilo do patřičných mezí. Když se pak z „facky“ člověk vzpamatuje, vidí že to bylo pochopitelné a mnohdy divné že nenarazil dřív. Prostě „ucho od džbánu“ se utrhlo.
Facka od života bývá varování, má nás zastavit a máme věci přehodnotit než narazíme hůř.

Drap

Mne fackuje život snad celý život. Po čase jsem si snad i zvykl, i když to neni nic příjemného

GM

Facku od života? tu jsem dostala takovou,(skrze jednoho z mých dětí), že se z ní do smrti nevzpamatuju. Nic se nadá vrátit zpátky, i kdyby ses snažila sebevíc, nic už nebude jako dřív.

jmhad

Něco si představujeme,plá­nujeme a ono přijde nečekaně úplně něco jiného