Viky127

Jak si vydělat ve 12 letech?

Je mi 12let a chtěla bych jít na jednu akci, problém je že s sebou potřebuju minimálně 1000 korun a máma mi je nedá, takže potřebuju nějakou práci abych si něco vydělala, a já vím že můžu třeba venčit psy nebo hlídat děti (mám mladší sestru a hlídám jí celý život a mám hodně zvířat) ale nikdo by 12 lete holce asi své dítě nebo mazlíčka nesvěřil.. a bydlím v Praze v paneláku takže třeba sbírat rostliny na poli úplně nemůžu… A nikde mi práci bez občanky nedají ale já jsem zoufalá ta akce je má tradice s kamarádkou a chtěla bych tam strašně moc ale nemám kapesné a máma mi za domácí práce nic nedá, že prý je to samozřejmost (to má pravdu samozřejmě jen si myslím že bych za to mohla něco dostat ale to asi ne no)
Předem děkuji za všechny odpovědi.

Odpovědi
da ny

To, že něco chceš je jedna věc.
To, jestli můžeš, je věc druhá.
Rodiče by měli souhlasit nebo si nech „zajít“.
Pokud mamina nemá zbytečnou tisícovku. případně s akcí nesouhlasí, tak nikam
nechoď. Nebuď chtivý sobec 😉
Člověk nemusí být všude.
Dvanáctiletému děvčeti, bych nikdy nesvěřila hlídání dítěte!!!
Ve 12 letech se moc peníze vydělat nedají, pokud to není v rámci rodiny
a spáše „dobrovolná charita“. „Darované“ peníze si dítě, jako nějak zaslouží.
Dětská práce je jinak v ČR trestná. Nejdříve, od 15 let.

df

Zkus oslovit jiné členy rodiny. Nebo něco prodat.

iceT

Tradiční akce a do letoška jsi na tu akci peníze nepotřebovala? Za co potřebuješ utratit 1000 korun ve 12 letech?

Drap

Legálně nelze, pokud nejsi uznávaný umělec. V umění lze honorovat i nezletilé. Máma má pravdu.